Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

V ktorej reštaurácii pribudne interaktívny stôl?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak vás prestalo baviť čakanie na to, kým si vás v reštaurácii všimne čašník, alebo jednoducho len chcete vidieť jedlo či mať o ňom viac informácií, stačí zavítať do reštaurácie, kde sa využívajú technologické gastro-novinky v podobe interaktívneho stola, ktorý veru môže uľahčiť život hosťom i čašníkom.

Tento interaktívny stôl pochádza z dielne ukrajinskej technologickej spoločnosti Kodisoft a jej technológia IRT (Interactive Restaurant Technology) má viacero výhod. Sami si môžete zvoliť jazyk, ktorý vám vyhovuje a tiež zobrazí jedlo, ktoré si môžete objednať, rovnako aj nápoje. Ku všetkému sú i dodatočné informácie o potravinách či rôzne zaujímavosti. Jedlo si pomocou tohto zariadenia i môžete sami objednať a poslať túto objednávku priamo do kuchyne.

Kým na jedlo čakáte, môžete na interaktívnom stole dokonca hrať hry, či sa skrátka nejako inak zabávať so stolom v podobe obrovskej obrazovky. Hoci podobných stolov už existuje viacero a nie sú žiadnou raritou, Kodisoft vraví, že sú jedineční – majú displej na celom povrchu plochy obrazovky a stôl je podsvietený LED svetlami. Momentálne je stôl už v praxi na dvoch miestach – Oshi na Cypre a Ebony v Dubaji. Tretia, zatiaľ nešpecifikovaná reštaurácia sa má objaviť v priebehu novembra. Uvidíme, kde to bude.