Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sage: Nová verzia ERP X3 softvérového riešenia na Slovensku

Sage: Nová verzia ERP X3 softvérového riešenia na Slovensku
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
24. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Komplexné softvérové riešenie Enterprise Resource Planning s označením ERP X3 od spoločnosti Sage je určené pre stredné a veľké spoločnosti, ktoré chcú mať kontrolu nad svojím podnikaním.

Jeho najnovšia verzia 7 bola predstavená v máji 2014 v Lisabone. Spoločnosť Sage v spolupráci so spoločnosťou Deveho Consulting Group dnes predstavila príchod ERP X3 vo verzii 7 aj na Slovensko.

Softvérové riešenie ERP X3 sa plne prispôsobuje požiadavkám spoločnosti, či už sa venuje priemyselnej výrobe, službám, predaju alebo distribúcii, v podstate dokáže zahrnúť všetky oblasti biznisu. Všetky procesy v spoločnosti sú tak zahrnuté v jednom spoločnom systéme, ku ktorému má používateľ ľahký prístup.

Systém je flexibilný, jednoduchý na používanie a jeho implementácia do celej spoločnosti je rýchlejšia ako u podobných ERP systémoch. Podľa vyjadrenia spoločnosti Sage sa ich riešenie môže implementovať v priebehu šiestich mesiacov.

Sage ERP X3

ERP X3 je navyše multi - legislatívny, čiže spĺňa požiadavky legislatívy viacerých krajín, vrátane Slovenska. Systém je škálovateľný a prispôsobený na rast spoločnosti. Tá tak môže s týmto riešením expandovať v budúcnosti aj do iných krajín.

Verzia 7 prichádza s možnosťou mobilného ovládania prostredníctvom intuitívneho webového rozhrania HTML 5, ktoré podporuje viaceré prehliadače a operačné systémy. Používateľ tak aj na cestách a mimo kancelárie má prístup k ERP X3 systému a vie svoje úlohy riešiť na diaľku cez smartfón, tablet alebo notebook.

Nová verzia ponúka prístup k webovým aplikáciám, je plne integrovaná s kancelárskym balíkom Microsoft Office, má nové vyhľadávacie funkcie a dokáže vytvárať cash flow. Je pripravená aj na prípadný medzinárodný rast spoločnosti.

Sage ERP X3

Spoločnosť Sage zavádza aj softvérové riešenie so vzdialeným prístupom cez CLOUD, ktoré sa v nasledujúcich mesiacoch rozšíri do viacerých krajín v Európe.

Pre lepšie pochopenie smerovania stredných spoločností a ich dopad na rast európskej ekonomiky zverejnila spoločnosť Sage Enterprise Market Europe štúdiu, vypracovanú v spolupráci so spoločnosťou Centre for Economic and Business Research a so spoločnosťou Redshift Research. Štúdia sa zamerala na prieskum vybraných stredne veľkých spoločností v 12 krajinách Európy.

Prieskum preukázal, že napriek malému pomeru (približne 1 percento) stredných spoločností oproti ostatným, dokážu tieto spoločnosti vyprodukovať až 20 percent celkového obratu v krajine. Do roku 2019 sa očakáva nárast nielen obratu ale aj kvalifikovaných pracovných miest.

Sage ERP X3

Spoločnosti chápu význam rozvoja v IT oblasti, čo odráža aj ich ochotu investovať do inovatívnych IT riešení a systémov podporujúcich ich rozvoj. V tomto roku až 93 percent stredne veľkých spoločností plánuje investovať do IT, z toho takmer tretina (29 percent) plánuje investovať práve do IT viac ako 50.000 EUR. Na Slovensku plánuje investície do IT oblasti až 94 percent spoločností a hranicu 50.000 EUR plánuje prekročiť 12 percent.

Aj tento trend poukazuje na dôležitosť unifikovaného riešenia pre takéto stredne veľké spoločnosti a práve softvérové riešenie ERP X3 vo verzii 7 od spoločnosti Sage by mohlo byť tým správnym krokom k úspechu.

Sage prieskum