Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Kavitácia – Technológiou ku krajšej postave

Kavitácia – Technológiou ku krajšej postave
Autor:
Zuzana S. Wenzlová
Zverejnené:
27. 6. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hoci patríte k vyznávačom zdravého životného štýlu, vyváženej stravy a pravidelného pohybu, aj tak sa ovisnutej kože, prebytočného tuku a strií nedokážete zbaviť. Je to spôsobené fyziologickými zmenami, ktoré nastávajú vekom či zmenami telesných proporcií. Technologické vynálezy však dokážu naprávať nedostatky na vašom vzhľade. Jedným z nich je procedúra neinvazívneho odstraňovania tuku s názvom kavitácia. Poznáte ju?

Ak ste vynosili jedno či viac detí, radikálne ste pribrali a následne zhodili masu kilogramov, alebo trpte zdravotnými komplikáciami znemožňujúcimi pravidelný pohyb, nelichotivé zmeny na vašom brušku, pozadí a stehnách budú badateľné. Ak vám ale príroda vychádza ústrety a vaše telo je hodné predvádzacieho móla, patríte k mizivému percentu šťastlivcov. Inak zrejme už len ťažko vrátite svojmu telu vzhľad 20-ročných, aj napriek enormnému úsiliu a nezlomnej vôli.

kavitácia, chudnutie, technológie, beautytech, technológie na chudnutie, techpedia, svettechnológií

Kavitácia, nazývaná aj neinvazívna liposukcia, je však účinná metóda, ktorá vám spevní pokožku, odstráni prebytočný tuk, vytvaruje siluetu,  zredukuje celulitídu a strie. Slúži na modelovanie problémových partií, ktoré sú odolné voči akémukoľvek úsiliu smerujúcemu k ich likvidácii. Je vhodná pre oblasť brucha, bokov, stehien, zadku, ďalej chrbát, kolená, lýtka či paže. Po kavitácii nezostávajú žiadne stopy v podobe jaziev, opuchov, sčervenania ani podliatin.

Školený personál na klinike, kde kavitáciu poskytujú, vám na úvodnej konzultácii povie, či ste vhodný adept. V komerčných salónoch krásy zvyčajne pracujú s lacnejšími variantami kavitačných prístrojov. Kvalitné kliniky krásy však disponujú certifikovanými medicínskymi prístrojmi. Pred tým, ako obetujete svoje peniaze a čas, overte si, či práve ten váš salón taký prístroj má vo výbave. Inak sa môže stať, že želaný výsledok ani pomocou neho nedosiahnete.

kavitácia, chudnutie, technológie, beautytech, technológie na chudnutie, techpedia, svettechnológií

Ako teda kavitácia funguje?

Kavitácia funguje na báze nízkofrekvenčných ultrazvukových vĺn. Po nanesení vodivého gélu na pokožku ošetrovanej lokality prestupujú vlny až do tkaniva kože a do tukových zásob. V ruke budete počas procesu zvierať kovovú tyč, ktorá je vodičom prúdu. Počas procesu môžete pociťovať v mieste ošetrenia teplo, a v ústach dokonca kovovú chuť.

Sonická energia narúša podkožné tukové bunky tisíckami mikroskopických impulzov, ktoré pôsobia na tukové membrány, čiže zhluk buniek, ktoré sa od seba odčlenia a implodujú. Následne sa rozptýlia do medzitkanivového moku, kde sa pomocou enzýmov metabolizujú na glycerol a voľné mastné kyseliny. Glycerol je vo vode rozpustný a ďalej putuje do obehového systému, ktorý ho vyplaví a mastné kyseliny rozloží chemickým procesom pečeň. Takto zmrštené tukové bunky sa už ďalej nezhlukujú do väčších celkov. Lymfatický a močový systém následne tieto „odpadové látky“ odplaví. Proces podporí zvýšené prijímanie veľkého množstva tekutín, a sprievodné lymfodrenážne ošetrenie pre rozprúdenie lymfy.

kavitácia, chudnutie, technológie, beautytech, technológie na chudnutie, techpedia, svettechnológií

Výsledok procedúry závisí od počtu opakovaní, ktorých môže byť aj 6-10 v rozsahu približne každých 10 dní. Celkový úspech však stojí hlavne na pacientovom metabolizovaní mastných kyselín a glycerolu. Pristroj okrem toho pôsobí na kožné tkanivo rádiofrekvenciou, posilňuje ho a obnovuje tvorbu kolagénu čím zvyšuje pružnosť a minimalizuje strie.

Mám veľké brucho? Pomôže mi kavitácia?

Kavitácia je ideálna pre ľudí s menšími tukovými zásobami. Nie je pravda, že prácne vypapané bruško fastfoodom zmizne po pár návštevách kavitačnej procedúry. Ak športujete, redukujete stravu a príjem kalórií, kavitácia toto vaše úsilie viditeľne zosilní.  Rozhodne nie je riešenie obezity ani nadmerných zásob tuku. Skôr je vhodnou podpornou metódou pre odbúranie tuku v partiách, ktoré dostatočne nereagujú na podnety diéty a fyzickej aktivity.