Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Latchit Rack: Preprava horských bicyklov na novej úrovni

Latchit Rack: Preprava horských bicyklov na novej úrovni
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 4. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pokiaľ ide o prepravu horských bicyklov, mnohí majitelia pick-upov sa rozhodnú umiestniť bicykel na stojan na zadných dverách. Nový stojan na bicykle Latchit Rack vychádza z tejto myšlienky, no umožní bezpečnejší a hlavne efektívnejší spôsob prepravy horských bicyklov.

Automobilový stojan pre horské bicykle Latchit Rack je navrhnutý tak, aby riešil niekoľko problémov spojených s používaním bežných stojanov. Tie totiž môžu byť príliš široké a počas prepravy majú problémy udržať bicykel pevne zaistený. Navyše rám bicykla alebo jeho vidlica sa počas prevozu môže trieť o dvere batožinového priestoru auta a neexistuje žiadny jednoduchý spôsob, ako zamknúť bicykel na stojane pri opustení vozidla bez dozoru.

Stojan na horské bicykle Latchit Rack pre pick-up.

Latchit Rack s váhou 7 kilogramov, ktorý je vyrobený z hliníka však dokázal toto všetko odstrániť. Používatelia začnú sklopením zadných dvier batožinového priestoru pick-upu. Potom pripevnia horný koniec stojana Latchit k čapom dverí, sklopia ho smerom nadol a jeho spodný pripevnia k západkám dverí batožinového priestoru. Stojan je navrhnutý tak, aby sa na neho dalo naložiť až šesť horských bicyklov, pričom dva popruhy na bicykel zaisťujú rám s čalúneným vrchným panelom, cez ktorý visí predné koleso smerom k spodnej lište.

Stojan na horské bicykle Latchit Rack pre pick-up.

Ak potrebuje používateľ počas cesty zastaviť, môže vytiahnuť oceľový kábel z jedného konca hornej lišty, potiahnuť ho cez všetky rámy bicyklov a potom ho zamknúť na druhom konci. Samotný stojan sa tiež dá uzamknúť k vozidlu pomocou existujúceho elektronického systému zamykania dverí batožinového priestoru. Rukavice, obuv a iné cyklistické vybavenie sa dá uložiť do vreciek v čalúnenom kryte stojana. Ďalšou výhodou stojana Latchit je, že s uloženými bicyklami nezaberie príliš veľa miesta v batožinovom priestore pick-upu.

K dispozícii sú stojany s priestorom pre šesť bicyklov alebo stojany pre päť bicyklov pre stredné veľké pick-upy. Obi dva modely majú ceny na úrovni 400 dolárov a mali by byť dostupné od polovice mája.

Stojan na horské bicykle Latchit Rack pre pick-up.

Podobné články