Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS Gibabyte: Ultra ľahký smartfón GSmart GX2

TS Gibabyte: Ultra ľahký smartfón GSmart GX2
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Gigabyte GSmart uvádza na nový smartfón GSmart GX2 s 5-palcovým full HD IPS displejom chráneným sklom Dragontrail, ktorý je ľahší ako jedno jabĺčko. Tajuplný čierny model má telo z horčíkovo-hliníkovej zliatiny, čo je základom jeho nízkej hmotnosti (135 gramov).

Ukrýva v sebe štvorjadrový procesor Snapdragon, technológiu DSDA (Dual SIM Dual Active), má exkluzívne tlačidlo GSmart EZ Key či podporu USB OTG. Sčítané a podčiarknuté – GSmart GX2 je odpoveďou každodenných požiadaviek dnešného používateľa.

Štvorjadrový Snapdragon

Svižný a výkonný systém, ktorému udáva tempo práce štvorjjadrový Snapdragon 400. Množstvo spustených aplikácií nie je žiadnym problémom pre nový model vďaka 2 GB RAM. Prehrávanie full HD videa, hry či webové stránky so všetkým, čo k tomu patrí – všetko plynule a svižne.
Technológia Dual SIM Dual Active

Dve SIM karty v jednom telefóne dnes už nie sú nič nezvyčajné, dve šachty na SIM karty sú k dispozícii v takmer celom portfóliu značky GSmart. Avšak dve aktívne SIM karty súčasne, to je výnimočná funkcia. A práve technológia DSDA (Dual SIM Dual Active) umožňuje viesť dva hovory súčasne z dvoch rôznych SIM kariet, pričom takýto hovor môžete aj spojiť do konferenčného hovoru.

Máte hovor na jednej SIM karte a niekto sa vám pokúša dovolať na tú druhú? V prípade konvenčných Dual SIM telefónov sa druhý „tvári“ ako nedostupný, avšak v prípade DSDA technológie ste dostupný na oboch SIM kartách súčasne.

Ešte silnejší Dragontrail

Displej je chránený ochranným sklom Dragontrail, ktoré je šesťkrát silnejšie ako konvenčné sklo. Je odolné voči poškriabaniu a sklo s hrúbkou iba 1 mm dokáže zniesť záťaž až 60 kilogramov bez toho, aby sa zlomilo či ohlo. Zoberte aj ten najostrejší kľúč, ktorý máte na svojom zväzku a nepoškriabete ho. Zároveň s odolným displejom prichádza GSmart GX2 aj s technológiou OGS (One Glass Solution), kedy obe časti displeja (LCD a dotyková) tvoria jednu vrstvu.

GX2

GSmart EZ Key, DTS Studio Sound a mnoho iného

GSmart EZ Key – špecializované tlačidlo na ľavej hrane, ktorého krátkym podržaním spustíte ľubovoľnú aplikáciu, skratku či funkciu. Jeho dlhé podržanie spustí fotoaparát. DTS Studio Sound prináša lepší zážitok pri počúvaní basov a celkové vylepšenie zvukového vnemu. Stand Capture je nová funkcia 13 Mpix fotoaparátu, vďaka ktorej neprídete o žiaden moment pri fotení a nemusíte pri tom stlačiť spúšť fotoaparátu.

Nechýba podpora HDR snímok a tak môžete bez toho, aby ste boli profesionáli vo fotografii vytvárať ešte viac saturované a kontrastnejšie snímky. Predný fotoaparát má rozlíšenie 2 Mpix, takže neprídete ani o obľúbené „selfie“. Smart Saving automaticky vypína nepotrebné sieťové pripojenie a aplikácie keď je systém v stand-by režime, čím šetrí 2200 mAh batériu na užitočnejšie činnosti.

Funkcia Quick Charge zrýchľuje samotný proces nabíjania, keď už za menej ako hodinu bude batéria nabitá na viac ako 70 %. Tlačidlo vypnutia je mimochodom umiestnené netradične v zadnej časti pod šošovkou 13 Mpix fotoaparátu. A samozrejme nesmie chýbať ani Smart zážitok z používania telefónu –k dispozícii je hneď v balení Battery Doctor, Photo Grid, Clean Master či Kingsoft Office.

(Zdroj: TS Gigabyte GSmart)