Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: YotaPhone 2 s dvoma displejmi a vylepšeniami

MWC 2014: YotaPhone 2 s dvoma displejmi a vylepšeniami
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Rusi na MWC ukázali svoj pohľad na vec, teda Yotaphone 2 s dvoma displejmi. Ten pokračuje v tradícii, no poteší vylepšenými špecifikami. Poháňa ho 4-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 s frekvenciou 2,3 GHz a disponuje 2 GB pamäte RAM. Uplatnenie si našla i nová verzia Androidu 4.4

Ruský smartfón YotaPhone zaujal v decembri svojím dizajnovým riešením dvojice displejov. Okrem predného LCD displeja sa predstavil totiž i zadný, monochromatický displej s využitím technológie e-ink, slúžiaci ako šetrná čítačka. Teraz je jeho rozlíšenie v dvojke 540 x 960 pixelov a má uhlopriečku veľkosti 4,7 palca. Predný, farebný displej sa predvedie s 5-palcovou uhlopriečkou, full HD rozlíšením a technológiou Super AMOLED. Monochromatický displej je pritom už plne dotykový, čo robí z Yotaphonu zariadenie so 70% dotykovej plochy. Klasické smartfóny majú maximálnu dotykovú plochu pritom len 40%.

Súčasná verzia sa ukáže v oblejších rysoch a s novými vnútornosťami. Poháňa ho 4-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 s frekvenciou 2,3 GHz a disponuje 2 GB pamäte RAM. Uplatnenie si našla i nová verzia Androidu 4.4 a úložný priestor sa postará o 32 GB vašich dát. Zadný fotoaparát má o pár pixelov menej, teda momentálne 8 mpx a predný s rozlíšením 2 mpx. Zatiaľ nie je známa cena, i keď vieme, že sa zjaví koncom roka na ruskom trhu.