Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vaše dieťa môžete uspávať za pomoci Sleepasaura

Vaše dieťa môžete uspávať  za pomoci Sleepasaura
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Belgická dvojica Paddy Donelly a Alain Hufkens majú detskú dušu, dalo by sa trochu nadnesene napísať, no v každom prípadne v nich niečo z dieťaťa musí byť. Sú totiž tvorcami známych aplikácií na iOS zariadenia pre deti od 2 do 6 rokov. Kým pri hrách ako Wee Rocket a Wee Subs však ide o stavbu vesmírnej rakety alebo ponorky, teda o tvorivejšie hry – momentálne prispeli do iTunes aplikáciou, ktorá by mohla vášmu drobcovi pomôcť zavrieť oči a zaspať.

Ich nová aplikácia sa nazýva Sleepasaurus a ide v nej – ako inak, o dinosaura. Úlohou vášho dieťaťa je pokúsiť sa ho uspať a to ho má motivovať tiež k spánku. Keď sa teda stmie a príde čas snov, no na vaše dieťa to akosi neprichádza, spustíte aplikáciu a dieťa si vyberie jedného zo 7 milo vyzerajúcich dinosaurov. Jedným z nástrojov na uspatie dinosaura je napríklad vrecko čarovného prášku, ktoré dieťa spustí na dinosaura. To ho následne uspí. Rodičia potom potiahnutím dvoch prstov po obrazovke nastavia dinosaurovi dĺžku spánku – teda v podstate budík a tiež môžu nastaviť prehrávanie nejakej piesne na uspatie. Nad dinosaurom pomaly premávajú oblaky, on spokojne odfukuje a vaše dieťa by malo (teoreticky) spraviť to isté.

Sleepasaurus uspí vaše dieťa. Možno.

Ak váš iPhone už nepotrebujete, môžete ho navyše nechať na nočnom stolíku, kde počas noci svieti tlmeným svetlom a nahrádza úlohu nočnej lampy. Nie je zaručené, že dieťa naozaj i zaspí, no malo by ísť o psychologický efekt. Dinosaurus je v bezpečí, spí, hrá ukľudňujúca hudba... Aplikácia sa dá stiahnuť za necelé 3 doláre.