Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo zvyšuje IQ dnešného Smart domova

Lenovo zvyšuje IQ dnešného Smart domova
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Trh smart domácností je na vrchole exponenciálneho rastu. Očakáva sa, že do roku 2019 výrobcovia v oblasti Internetu vecí (IoT) dodajú takmer dve miliardy smart zariadení do domácností s celkovým obratom 490 miliárd USD. Napriek svojmu rastu však musí toto priemyselné odvetvie vyriešiť otázku – prečo toľkí spotrebitelia prijímajú smart domáce technológie tak pomaly?

Dôvod je dvojaký. Po prvé, prekážkou sú vysoké náklady na kúpu IoT zariadení. Takmer dve tretiny spotrebiteľov na celom svete si myslí, že IoT zariadenia a služby sú príliš drahé – čím sa cena stáva hlavnou prekážkou vlastníctva smart zariadenia. A po druhé, ide o dizajn pri vývoji týchto produktov, ktorý sa v nedostatočnej miere zameriava na zákazníka - vďaka čomu je zákazník zmätený a nevie, ktoré IoT zariadenie najlepšie vyhovie jeho potrebám. Nedávny prieskum ukázal, že celosvetovo minimálne 23 percent spotrebiteľov vyjadrilo neistotu ohľadom toho, ktoré smart domáce zariadenie by pre nich bolo užitočné.

Spojenie s Amazonom

 

Tieto potreby a problémy spotrebiteľov má na pamäti aj spoločnosť Lenovo pri návrhu Lenovo Smart Assistant, novej mainstreamovej digitálnej osobnej asistentky s cloudovými hlasovými službami Amazon Alexa. Táto elegantne navrhnutá Lenovo Smart asistentka, vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Amazon, rozpoznáva hlasové povely používateľa a využíva Alexu na webové vyhľadávanie, prehrávanie hudby, zostavovanie zoznamov, aktualizovanie kalendára a mnohé ďalšie aktivity. A keďže Alexin mozog je na cloude, znamená to, že sa stále učí a je neustále múdrejšia.

Z používateľských prieskumov zistilo Lenovo, že 65 percent ľudí na celom svete už využíva technológie rozpoznávania hlasu na svojich telefónoch, počítačoch alebo tabletoch – a že tretina z nich tak robí preto, lebo je to pohodlnejšie ako písanie, a užitočnejšie, keď robíte viac vecí naraz (pri varení večere, obliekaní sa do práce, a pod.).

Lenovo Smart Assistant

To bol dôvod pre vytvorenie Lenovo Smart asistentky s ôsmimi 360 stupňovými mikrofónmi s ďalekým dosahom, s potlačením hluku a akustických ozvien – navrhnutú tak, aby zachytila hlasové príkazy používateľov zo vzdialenosti až 5m (16 stôp).

Okrem toho je dostupná aj špeciálna edícia Harman Kardon pre prémiovú audio kvalitu, či už na počúvanie hudby alebo domácu zábavu. Lenovo Smart asistentka je tiež navrhnutá s cieľom riadiť Lenovo smart domáce zariadenia ako aj desiatky iných produktov tretích strán, aby spotrebitelia mali širšie možnosti.

„Smartifikácia“ každého domova

 

„Našim cieľom nikdy nebolo jednoducho vytvárať smart domáce zariadenia len preto, aby sme robili technologické pokroky,” hovorí Johnson Jia, senior viceprezident spoločnosti Lenovo, PC & Smart Device Business Group. „Tak, ako sa IQ človeka meria aplikovanými vedomosťami, veríme, že produkty sú "smart" do tej miery, do akej im používatelia skutočne rozumejú a aplikujú do bežného života.”

„Sme nadšení zo spolupráce s tak inovatívnou spoločnosťou ako je Lenovo, aby sme mohli už na jar zákazníkom priniesť Lenovo Smart asistentku s Alexou,” uviedol Steve Rabuchin, viceprezident Amazon Alexa. „V Amazone tvrdo pracujeme na tom, aby sme zákazníkom poskytli čo najviac možností — a nový reproduktor Lenovo smart asistentky robí presne to, keď využíva hlasové služby Alexa Voice Services (AVS). Nemôžeme sa dočkať chvíle, keď ju zákazníci neskôr v tomto roku vyskúšajú.”

Lenovo Smart úložisko

 

Mainstreamovú ponuku smart domácich zariadení dopĺňa Lenovo Smart Storage, bezpečné digitálne úložné riešenie s obrovskou kapacitou 6TB, dvojpásmovým bezdrôtovým prístupom a funkciami automatickej synchronizácie viacerých zariadení. Lenovo Smart Storage úložisko je navrhnuté pre zabezpečený a P2P (peer-to-peer) prístup k uloženým médiám ako sú fotky, hudba a dokumenty a používateľom prináša rýchlu kontrolu nad ich dátami a súbormi. Jeho integrovaný softvér na rozpoznávanie tváre je schopný s veľkou presnosťou zorganizovať celú vašu knižnicu fotografií na základe rozpoznaných tvárí.

Lenovo Smart Storage

Očakáva sa, že v roku 2020 celý trh IoT dosiahne hodnotu neuveriteľných 1,7 bilióna USD, pričom veľká časť tohto nárastu bude tvorená prechodom z pracoviska domov. A do roku 2025 môže mať trh IoT potenciálny hospodársky dopad vo výške až do 11.1 bilióna USD ročne. Cieľom v Lenovo je preto byť na čele tohto rastu. Riešenia Lenovo Smart Assistant a Smart Storage sú len začiatkom. Spoločnosť chce naďalej spolupracovať so zákazníkmi, aby si vedela predstaviť, navrhnúť a vytvárať smart domáce zariadenia, aké používatelia chcú, môžu si ich dovoliť a budú používať – s víziou, že od základov zlepšia každý aspekt ich domáceho života.

(Zdroj: Tlačová správa Lenovo)