Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Zmes mobilného príslušenstva od Samsungu vyrazí do šíreho sveta

Zmes mobilného príslušenstva od Samsungu vyrazí do šíreho sveta
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 11. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung oznámila, že jej rad vybraných zariadení a mobilného príslušenstva, ktorý je k dispozícii v Južnej Kórei od polovice roka 2016, bude čoskoro dostupný on-line aj v iných častiach sveta. Produktová línia zahŕňa reproduktor a LED lampu v tvare fľaše, indukčnú nabíjaciu podložku, rad prenosných akumulátorov, USB LED svetlo, bezdrôtový reproduktor v tvare misky a dvojicu slúchadiel do uší.

Bottle Wireless Speaker je z polovice bezdrôtovým reproduktorom, z polovice LED lampou. Je pritom tvarovaný podobne ako staré fľaše na mlieko. Pripojením zariadenia cez Bluetooth alebo pomocou kábla, sa púšťaná hudba môže prehrávať z 360 stupňového reproduktora, ktorý sa nachádza v spodnej časti. Malý panel s ovládacími tlačidlami na hornej časti slúži pre ovládanie hlasitosti, napájania, prehrávania a pozastavenia, či prepínania skladieb.

Bottle Wireless Speaker - bezdrôtový reproduktor a LED lampa v jednom

LED lampa v hornej polovici tohto zvláštneho zariadenia by mala byť údajne schopná zobraziť svetlo v 16tich miliónoch farieb, pričom používateľ môže meniť farebnú schému jednoduchým potrepaním zariadenia. Intenzita osvetlenia sa mení pohybom ako pri vylievaní vody. Samozrejme pre presnejšie ovládanie je tu k dispozícii aj sprievodná mobilná aplikácia Lux Manager, ktorá umožní nastaviť LED lampu aby blikala ako sviečka, automaticky meniť pomalým spôsobom farby osvetlenia, alebo ho prispôsobiť rytmom prehrávanej hudby.

Zariadenie Bottle Wireless Speaker je možné dobíjať prostredníctvom microUSB portu, ale aby dostálo svojmu menu, tak aj pomocou bezdrôtového nabíjania pomocou ďalšieho zariadenia zo zoznamu.

Bottle Wireless Speaker - bezdrôtový reproduktor a LED lampa v jednom

Bezdrôtová nabíjačka Wirelles Charger Tray môže dobíjať až dve kompatibilné zariadenia prostredníctvom indukčných platní, ktoré sú umiestnené na jej vrchole. Tretie zariadenie sa dá súčasne nabiť pomocou microUSB portu. Nabíjačka má rozmery 201,8 x 77,9 x 17,8 milimetra a zariadenie začne automaticky nabíjať, keď ho používateľ umiestni na jej vrchol.

Bezdrôtová nabíjačka Samsung Wireless Charger Tray

Pre nabíjanie vašich zariadení na cestách vydáva Samsung dvojicu prenosných batérií. Tie majú tvar pripomínajúci kanvicu a sú k dispozícii v dvoch pastelových farbách – koralovej ružovej a mätovo modrej. Prenosné batérie majú kapacitu 5100 mAh alebo 10200 mAh. Powerbanky dostali do výbavy aj pútko na zápästie, LED indikátor stavu batérie či šikovný stojan z nabíjacieho kábla, na ktorý môžete umiestniť smartfón a počas nabíjania sledovať napríklad video. Súčasťou je aj LED svetlo, ktoré premení zariadenie na nočný lampáš.

Prenosná batéria Samsung Battery Pack Kettle

Ďalším v poradí je bezdrôtový reproduktor Scoop, ktorý vyzerá trocha ako uzatvorená miska. Tento reproduktor je určený pre vnútorné aj vonkajšie použitie. Je odolný voči striekajúcej vode a vlhkosti a jeho kompaktná veľkosť je ideálna na prenášanie. Reproduktor so vstavaným mikrofónom môže slúžiť aj pre hlasové hovory z prepojeného smartfónu a systém dokáže pohlcovať ruchy a ozveny z okolia.

Bezdrôtový reproduktor Samsung Scoop

Celú produktovú líniu nových zariadení a mobilného príslušenstva uzatvárajú slúchadlá do uší v obdĺžnikovom tvare. Slúchadlá disponujú technológiou dvoch pohyblivých vrstiev (DLM) pre dosiahnutie lepšieho zvuku a plochý kábel opletený tkaninou by mal zabrániť jeho zamotaniu.

Slúchadlá do uší Samsung In-ear Headphones Rectangle

Podľa vyjadrenia spoločnosti Samsung by nové mobilné príslušenstvo malo byť k dispozícii online začiatkom novembra v rôznych regionálnych obchodoch spoločnosti. Už teraz je známa dostupnosť reproduktoru s lampou Bottle Wireless Speaker v USA za cenu 70 dolárov, či bezdrôtovej nabíjačky Wireless Charger Pad v obchodoch vo Veľkej Británii za cenu 49 libier.