Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nikon D5600 bude neustále v spojení s vašim smartfónom a to aj vypnutý

Autor:
Rastislav Blažek
Zverejnené:
13. 1. 2017
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nikon predstavil na tohtoročnom CES-e nový fotoaparát D5600, stalo sa tak presne dva roky po jeho predchodcovi D5500. A s tým sa celkom logicky vyrojili otázky, v čom všetkom sa za tie dva roky zlepšil.

Tu však prichádzajú zmiešané pocity. Nikon D5600 sa okrem čísla zmenil veľmi málo. Veľkosť snímacieho čipu je 24 megapixelové APS-C, aj grafický procesor ostal ten istý. Dokonca aj dizajnovo sa zmenil len minimálne a je prakticky k nerozoznaniu.

Fotoaparát Nikon D5600

Vylepšenie, ktoré ale výrazne odlíšilo D5600 od D5500 je Snapbridge. Táto funkcia po spárovaní so smartfónom neustále posiela vytvorené fotografie priamo do telefónu a fotoaparát môžete cez smartfón aj ovládať. Výhoda okamžitého prezerania fotografie cez smartfón sa môže zdať zbytočná ale smartfóny mávajú kvalitnejšie a hlavne väčšie displeje, ako je ten 3 a pol palcový v D5600. A keď aj je výklopný a dotykový, nevyrovná sa napríklad najnovšiemu iPhone alebo Samsungu.

Fotoaparát Nikon D5600

A čo batéria? No tá nedostáva tak na frak, ako by sa mohlo zdať, pretože na spojenie sa využíva nizkoenergetická Bluetooth technológia. A až pri veľkoformátových fotografiách sa automaticky prepne na WiFi, alebo plný Bluetooth. Pretože ide o fotoaparát strednej triedy, výrobca predpokladá, že práve funkcia SnapBridge bude to, čo bežný používateľ, fotiaci napríklad na dovolenke ocení.

Fotoaparát Nikon D5600

Ďalšieho vylepšenia sa dočkala aj funkcionalita otočného dotykového displeja. Po novom sa v D5600vke dá dotykom zaostriť konkrétne miesto na obrazovke, čo by malo uľahčiť komponovanie záberu, hlavne pri netypických uhloch náročných na obsluhu fotoaparátu.

Nikon sa rozhodol, že vydá dve verzie základného balenia. Buď s objektívom 15-55 mm alebo s objektívom 18-140mm.

Fotoaparát Nikon D5600