Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung a Orange spúšťajú predaj smart LTE hodiniek s podporou eSIM

Samsung a Orange spúšťajú predaj smart LTE hodiniek s podporou eSIM
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
5. 12. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosti Samsung a Orange Slovensko dnes na Slovensku spustili predaj inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch vo verzii LTE s veľkosťou 46 mm v striebornej farbe. Ide o jedny z prvých inteligentných hodiniek s podporou eSIM na Slovensku. Galaxy Watch LTE svojim novým majiteľom ponúknu pohodlie a nezávislosť od smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek. Orange Slovensko zároveň odštartoval predaj programov s novým eSIM profilom.

Predaj hodiniek Samsung Galaxy Watch LTE a eSIM bude prebiehať na pobočkách Orangeu a taktiež v eShope. Cena hodiniek je 389 € s DPH, pričom je ich možné kúpiť aj na splátky alebo s dotáciou už od 1 €.

Samsung Galaxy Watch LTE môže nový majiteľ využívať hneď dvoma spôsobmi. Buď ako samostatné zariadenie s podporou eSIM, ktoré s iným telefónnym číslom môže používať ako druhé zariadenie paralelne so svojim „hlavným“ smartfónom. Na svojom smartfóne si užívateľ môže nastaviť nepodmienené presmerovanie prichádzajúcich hovorov. Alebo ako hodinky využívajúce podporu Bluetooth, ktoré však pre využívanie mobilných služieb musia byť v blízkosti užívateľovho smartfónu.

Zostaňte v spojení, či už vás váš deň zavedie kamkoľvek

 

Galaxy Watch majú zlepšenú výdrž batérie (viac než 80 hodín), čo odstraňuje nutnosť každodenného dobíjania a pomáha používateľom stihnúť v priebehu ich náročného týždňa všetko, čo potrebujú. Vďaka dlhšej výdrži batérie môžu teraz hodinky jednoducho fungovať nezávisle od smartfónu a môžu tak skutočne autonómne poskytovať služby v oblasti volania a správ, máp a hudby. Užívatelia taktiež môžu začať a skončiť svoj deň rannými a večernými brífingami, ktoré im dajú prehľad o ich aktuálnom programe a úlohách, ale aj o počasí.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch LTE.

Žite život naplno

 

Galaxy Watch boli navrhnuté s ohľadom na zdravý životný štýl. Poskytujú skutočne celostný zážitok v oblasti zdravia vďaka funkcii sledovania stresu, ktorá automaticky zisťuje vysokú mieru stresu a ponúka dýchacie cvičenia, ktoré užívateľom pomôžu zachovať si koncentráciu. Nová pokročilá funkcia sledovania spánku navyše monitoruje všetky úrovne spánku vrátane cyklov REM, čím užívateľom pomáha, aby si monitorovali svoj spánkový režim a zabezpečili si odpočinok, ktorý potrebujú na tom, aby zvládli celý deň.

Keď majú užívatelia spánok a stres pod kontrolou, Galaxy Watch im rovnako pomáhajú dosiahnuť ďalšie ciele v oblasti zdravého životného štýlu. Galaxy Watch pridávajú 21 nových cvičení do interiéru, a ponúkajú tak celkovo 39 cvičení, ktorá zákazníkom umožňujú zmeniť a personalizovať si svoj denný režim. Vyvážené stravovanie je rovnako dôležité ako pohyb. Vďaka hodinkám Galaxy Watch je veľmi jednoduché s využitím intuitívneho sledovania kalórií a individuálnych odporúčaní. Užívatelia môžu taktiež sledovať, čo jedia, na svojom zariadení Galaxy a okamžite zadať nutričné údaje do Samsung Health a do Galaxy Watch, a lepšie tak riadiť príjem kalórií.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch LTE.

Predveďte sa so štýlovým a nadčasovým dizajnom

 

Užívatelia si môžu hodinky personalizovať vďaka výberu ciferníkov a remienkov vrátane variantu od firmy Braloba, výrobcu vysoko kvalitných remienkov na hodinky. Galaxy Watch pokračujú v tradícii inteligentných hodiniek Samsung, zachovávajú si tak oceňovanú otočnú lunetu zjednodušujúcu ovládanie. Taktiež ponúkajú tradične možnosť neustáleho zobrazenia času vďaka funkcii Always On pre lepšiu prehľadnosť. Galaxy Watch po prvýkrát ponúkajú analógové tikanie hodiniek a „odbíjanie“ hodín. Tradične taktiež prinášajú hĺbkový efekt vrhajúci tiene, ktoré zvýrazňujú každý detail na ciferníku hodiniek, a dodávajú mu tak tradičný vzhľad. Galaxy Watch vykazujú odolnosť certifikovanú pre vojenské účely so sklom Corning Gorilla Glass DX+ a špičkovou odolnosťou voči vode 5 ATM. Umožňujú tak dlhodobé využívanie v akomkoľvek prostredí.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch LTE.

Čo je eSIM a čím sa odlišuje od klasickej SIM?

 

eSIM (Embedded SIM) je v preklade vstavaná SIM, resp. čip SIM karty. Tento čip je zabudovaný priamo do zariadenia a nie je možné ho bez fyzického poškodenia zariadenia odstrániť. To znamená, že úplne odpadá akákoľvek manipulácia a starosť s plastovými SIM kartami pre užívateľov a rovnako aj pre výrobcov zariadení. Tento čip je takmer 2x menší v porovnaní s Nano-SIM, takže v zariadeniach šetrí miesto, ktoré sa môže využiť na niečo užitočnejšie.

Proces nahrávania eSIM do zariadenia je veľmi jednoduchý. Na úspešné nahranie eSIM do zariadenia sú potrebné len 2 veci:

• Zariadenie podporujúce technológiu eSIM

• eSIM profil

eSIM profil reprezentuje program (paušál), ktorý si zákazník vyberie a má formu QR kódu. QR kód je potrebné nasnímať do zariadenia. Po úspešnom nasnímaní je možné číslo a paušál využívať v priebehu niekoľkých sekúnd hneď, ako sa eSIM zariadenie prvýkrát prihlási do siete. Na 1 čip je možné nahrať viac profilov, avšak aktívny môže byť len jeden. Medzi profilmi je možné prepínať.

Rýchlejšie a pohodlnejšie

 

eSIM ponúka používateľom možnosť stiahnuť si profil z pohodlia domova, bez nutnosti merať cestu na pobočku. Odpadá starosť o stratenú alebo pokazenú SIM kartu, čo je významný benefit. Strata alebo poškodenie SIM karty na Slovensku a hlavne v zahraničí prinášala veľké nepríjemnosti, s eSIM sa nad podobnými scenármi o tom, čo by sme v takej situácii robili, nemusíme už ani len zamýšľať.

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch LTE.

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)

Podobné články