Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Slúchadlá, ktoré pomáhajú nepočujúcim

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nové slúchadlá Troubadour od spoločnosti LSTN pomáhajú nepočujúcim - teda nie priamo samotné slúchadlá, ale časť zo zisku z predaja putuje k tým správnym ľuďom, ktorí sa priamo starajú o tom, aby sa tisícky načúvacích zariadení dostali do tých správnych uší.

Spoločnosť LSTN sa rozhodla pomôcť tým, ktorí majú problém so sluchom. Minulý rok, pri uvedení svojej značky, si vedúci tímu dali záväzok, že vytvoria slúchadlá, ktoré skvele znejú, zároveň dobre vyzerajú a – pomáhajú vám cítiť sa dobre. Prvé dva body sa vyplnili, slúchadlá majú naozaj prémiový vzhľad, sú vyrobené z rekultivovaného dreva višne či ebenu a okrem toho je každý pár jedinečný. A pod posledným bodom netreba hľadať nič menej vznešené, ako pomoc nepočujúcim. LSTN úzko spolupracuje vo Starkey Foundation, čo je organizácia pomáhajúca nepočujúcim. Predaj slúchadiel je vymyslený tak, že z každého predaja putuje určitá suma na pomoc pre nepočujúcich. Tento víkend sa o pomoci s načúvacími prístrojmi, ktoré sa nakupujú za dané zisky, presvedčilo až 5,000 ľudí. Spoločnosť LSTN tak darovala na dobročinné účely už viac ako 15,0000 načúvacích zariadení (Peru, Uganda, Keňa). Aby LSTN zatraktívnilo svoju ponuku, dáva teda do hry novú radu Troubador.

Samotné slúchadlá, napriek tomu, že pomáhajú charitatívne orientovanej veci, stoja 150 dolárov. Svoje tu robia na jednej strane použité materiály, no vďaka dizajnu sa stanú neprehliadnuteľnými. Okrem toho sú pohodlné a podľa recenzií majú i naozaj dobrý zvuk.