Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG opäť posúva zážitok v nových modeloch televízorov

LG opäť posúva zážitok v nových modeloch televízorov
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 1. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LG Electronics do nového roka vstupuje v znamení čísla osem, pretože práve tento počet top modelov televízorov predstavila na veľtrhu CES 2020. Novinky disponujú umelou inteligenciou, rozlíšením 8K a s novým procesorom Alpha 9 Gen 3 sú schopné posunúť kvalitu obrazu a zvuku na novú úroveň. O obdivuhodnú kvalitu zvuku sa postarajú nové Sound Bary.

Pestrá ponuka na rok 2020 zahŕňa prémiové televízory LG SIGNATURE OLED 8K s obrazovkami o veľkostiach 88 a 77 palcov (modely 88/77 OLED ZX) a pokročilé televízory LG NanoCell s 65 a 75 palcovými displejmi (modely 75/65 Nano99, 75/65 Nano97, 65/55 Nano95). Každý z nových modelov s veľkou rezervou spĺňa novú oficiálnu definíciu 8K Ultra HD, stanovenú združením Consumer Technology Association (CTA). Nezávislé inštitúcie, ako napríklad TÜV Rheinland, potvrdzujú, že televízory LG SIGNATURE OLED 8K a LG 8K NanoCell prevyšujú tieto prísne požiadavky.

Zážitok z 8K rozlíšenia je podporený možnosťou prehrávať obsah na celej škále digitálnych vstupov cez HDMI a USB, vrátane kodekov ako HEVC, VP9 a AV1, pričom posledný z nich podporujú hlavní poskytovatelia streamovacích služieb, a to vrátane YouTube. Televízory LG 8K podporujú streamovanie obsahu 8K s frekvenciou 60fps a sú certifikované aj pre prehrávanie obsahu 8K 60P cez HDMI.

LG SIGNATURE OLED 8K TV

Nový inteligentný procesor Alpha 9 Gen 3 zvýši u nového radu televízorov LG nielen výkon, ale tiež kvalitu obrazu a zvuku. Dokáže rozpoznať tváre, text na obrazovke a každý obraz jemne doladí a zostrí. Vytvorí tak prirodzenejšie tóny pleti, presne definované črty tváre a jasnejšie a čitateľnejšie textové znaky.

Technológia AI napomáha väčšiemu pohodliu každého užívateľa. Rozpoznávanie hlasu ThinQ, zabudované do každého televízora LG 8K, umožní ovládať kompatibilné zariadenie IoT z Domáceho ovládacieho panela v televízore. Hlasové ovládanie handsfree užívateľov poteší ľahkosťou rozoznávania hlasu bez ohľadu na to, kde sa užívateľ v miestnosti nachádza. Podporou funkcie rozpoznávania hlasu ThinQ disponujú televízory LG 8K už v 144 krajinách sveta.

Vďaka otvorenej platforme operačného systému webOS sa poskytuje prístup k širokej ponuke populárnych zariadení s umelou inteligenciou. Nové modely TV podporujú tiež Apple AirPlay 2 a HomeKit, rovnako ako Google Assistant a Amazon Alexa.

LG SIGNATURE OLED 8K TV

Nové Sound Bary LG s prémiovým zvukom

 

Vďaka dlhodobému partnerstvu so spoločnosťou Meridian Audio je nová rada Sound Barov doplnená technológiami ako je Bass and Space, ktoré zlepšujú reprodukciu nízkych frekvencií a rozširujú celkový priestor zvuku, čo zaisťuje realistickejší zážitok z počúvania. Väčšina modelov novej rady podporuje aj systémy zvuku Dolby Atmos a DTS: X. Navyše, vďaka schopnosti previesť bežné formáty súborov na úroveň štúdiovej kvality zvuku, umožní užívateľovi zažiť dynamické a pohlcujúce počúvanie hudby.

Nový Sound Bar LG

Veľkou novinkou je funkcia AI Room Calibration, ktorá zaručuje optimalizovaný zvuk automatickým prispôsobením výstupu zvuku špecifickým vlastnostiam každej miestnosti. Nové pokročilé modely sú “samokalibračné”, čo znamená, že sú schopné rozpoznať a analyzovať tóny a presne vyhodnotiť rozmery daného priestoru, ktorém sa prispôsobia a doprajú poslucháčovi nezabudnuteľný zážitok.

Nový Sound Bar LG

(Zdroj: Tlačová správa LG)