Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

IFA 2015: Aktuálne informácie z tlačovej konferencie ACER

IFA 2015: Aktuálne informácie z tlačovej konferencie ACER
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na veľtrhu IFA 2015, ktorý sa koná v Berlíne predstaví spoločnosť ACER na tlačovej konferencii od 11:00 svoje nové produkty. Redakcia Techpedie vám postupne bude prinášať dôležité informácie z tejto udalosti.

Novým členom v rozsiahlej rodine produktov Predator sa stáva herný projektor s jednoduchým názvom Predator Projector, ktorý je síce o niečo väčší, no dokáže aj na bežnú stenu premietať obraz zo vzdialenosti iba pol metra od nej, pričom veľkosť uhlopriečky premietaného obsahu je až 120 palcov. Navyše tento projektor využíva laserovú technológiou.

Herný smartfón Predator 6 so 6-palcovým displejom si získa srdce každého, kto uprednostňuje mobilné hranie. V jeho útrobách sa nachádza až 10-jadrový procesor MediaTek a je vybavený operačnou pamäťou vo veľkosti až 4 GB. Fotoaparát má rozlíšenie 21 megapixelov a o poriadny zvuk sa postará štvorica reproduktorov. Smartfón má aj technológiu Haptic Feedback, ktorá používateľovi sprostredkuje hmatovú spätnú väzbu, akú poznáme z herných ovládačov.

Herný desktop Predator G6 získa mladšieho, ale výkonného brata s názvom G3, ktorého konštrukcia a prístup je prispôsobený pre jednoduchý upgrade komponentov. Okrem toho ACER predstavil dva nové herné notebooky Predator 15 a Predator 17, ktoré majú prispôsobenú klávesnicu pre hranie, sú výkonné a využívajú spomenuté nové technológie chladenia.

K poriadnemu hernému zážitku patrí aj monitor, novinkou od ACERu je v tomto prípade Predator Z35, ktorý je podľa vyjadrenia spoločnosti s najrýchlejšou odozvou na svete. Uhlopriečka zakriveného monitora je 35 palcov a má obnovovaciu frekvenciu 200 Hz, čo ho robí ideálnym pre hranie FPS alebo automobilových hier.

Pri chladení ešte chvíľku zostanene, no tentoraz sa to netýka hardvéru. Softvér CoolBoost umožní používateľom manuálne zadávať rýchlosti otáčok ventilátorov podľa zaťaženia ich zariadenia. Pri náročných aplikáciách si tak môžete nastaviť výkon na maximum a pri bežnej práci si zase znížite hlučnosť stroja, pretože nevyžaduje také chladenie.

Čo takto si svôj notebook ochladiť ešte viac? K tomu dopomôže chladič Predator FrostCore, ktorý sa zasúva do priestoru pre diskovú mechaniku v notebooku. Chladenie sa tak stane o 54 percent účinnejšie, čo pomôže pri hraní výkonovo náročných hier.

Novinkou v chladení je zase ventliátor AeroBlade, ktorého čepele sú vyrobené z kovu a nie z plastu, ako to býva zvykom. Vďaka tomu sa na ventilátor zmestí až 50 čepelí, čo prináša zlepšenie účinnosti chladenia až o 15 percent.

Počítačovým hráčom určite nie je neznáma produktová rada Predator, preto ich určite poteší predstavenie nového herného notebooku Predator V Nitro s inovatívnym dizajnom a upravenou klávesnicou s rýchlejšou odozvou. Notebook je vybavený aj novým portom USB typu C.

Prvý PC smartfón s Windows 10 nesie meno Jade Primo. Veľkosť Super AMOLED displeja je 5,5 palca. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 megapixelov a zadný až 21 megapixelov. Zaujímavosťou je, že tento smartfón sa bude dodávať spolu s dokovacou dobíjateľnou stanicou a bezdrôtovou klávesnicou a myšou. V spolupráci so softvérovým riešním Continium tak získa používateľ všetky svoje funkcie z bežného počítača prenesené do malého smartfónu.

Continium je softvérové riešenie, ktoré upravuje prostredie Windows 10 a aplikácie tak, že prispôsobí obsah displeja podľa zariadenia, na ktorom ho používate. Dá sa prepínať medzi režimami Desktop a Tablet a je upravený i pre smartfóny.

ACER sa zameral vo všetkých svojich produktoch na podporu nové operačného systému Windows 10 a predstavil nové notebooky Aspire One Cloudbook 12 a 14, ktoré možnosti tohto systému využívajú naplno a navyše sú prispôsobené pre používanie vzdialeného cloudového úložiska.

Revo Build je miniatúrny počítač, ktorý je kompletne bezkáblový a je riešený ako modulárne. To znamená, že je zložený z jednotlivých modulov, ktoré si používateľ môže ľubovoľne spolu spájať podľa potreby pomocou magnetu.

Rodina zariadení Chromebook sa rozšíri o nové modely, ako napríklad je napríklad Chromebook 11 s displejom, ktorý sa dá otáčať o 360 stupňov, je odolný voči nárazom a má prémiové hliníkové telo v bielej farbe.

Ako prvé bolo predstavené zariadenie určené pre cyklistov s názvom Xplova, ktoré sleduje používateľa a dáva mu všetky potrebné informácie, dokonca mu poradí, kedy si má dať prestávku.

Prezident spoločnosti ACER a CEO Jason Chen oznámil, že spoločnosť sa stane oficiálnym sponzorom Medzinárodnej olympiády informatiky.

11:00 – Začína sa tlačová konferencia spoločnosti ACER na veľtrhu IFA 2015.