Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: i´m Tracer zistí, kde je vaše dieťa

MWC 2014: i´m Tracer zistí, kde je vaše dieťa
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na vaše dieťa sa možno budete môcť viac spoľahnúť, alebo minimálne budete aspoň kľudnejší, ak odbehne s kamarátmi kúsok ďalej od domu. Je tu totiž zariadenie v podobe hodiniek s názvom i´m Tracer (som Stopár) a to je vybavené viacerými senzormi, aby vedelo presnejšie určiť polohu vášho dieťaťa.

Výrobca uviedol na MWC zariadenie s názvom i´m Tracer. Obsahuje batériu, ktorá vydrží na jedno nabitie asi 3 dni. To je dokonca viac ako napríklad také Galaxy Gear hodinky – no i´m Tracer nevlastní displej. Je to totiž čisto iba náramok v tvare hodiniek, ktorý má priniesť trochu menej obáv do vášho života. Zariadenie je vybavené akcelerometrom, vďaka čomu získate napríklad prehľad o pádoch vášho dieťaťa. Určite však pomôže tlačidlo, ktoré môžeme nazvať núdzové – po jeho stlačení sa odošle signál do prednastaveného núdzového kontaktu.

Náramok je kompatibilný s iOS aj Android zariadeniami a jeho sprievodné aplikácie sú naozaj užitočné – viete sledovať polohu Traceru (s ním i vášho dieťaťa) na mape a v tom prípade si môžete vytvoriť niečo ako bezpečnostné zóny, pokiaľ môže dieťa zájsť pri pouličných hrách, prípadne si dodatočne môžete prezrieť, kadiaľ presne sa vaše dieťa pohybovalo. Mimochodom, v rámci rozšírenej reality sa dá dieťa s náramkom vyhľadať v priestore pomocou kamery vo vašom smartfóne. Zobrazí sa totiž v live view ako modrý žiariaci bod.

Cena tohto Traceru bude okolo 140-160 eur a jeho úlohou je nahradiť smartfón vášmu dieťaťu, pretože ten môže ľahko stratiť či pri hre odložiť. Náramok však na ruke nijak nezavadzia.