Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

E-DO aplikácia pomáha ľuďom so sklerózou multiplex

E-DO aplikácia pomáha ľuďom so sklerózou multiplex
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ešte v júli minulého roka vyhlásila Nadácia Pontis program Kvalitnejší život so sklerózou multiplex a v súčasnosti sa do tohto projektu zapojili i viaceré slovenské spoločnosti ako Ness Technologies, Novartis Slovakia, Orange Slovensko a Asbis SK. Do projektu sa zapojilo 90 pacientov so sklerózou multiplex, ktorým sa vďaka programu zapožičali tablety s aplikáciou E-DO.

Ness Technologies, Inc. je globálny poskytovateľ komplexných riešení a business služieb v oblasti informačných technológií. Spolu so spoločnosťami Novartis Slovakia, s.r.o., Orange Slovensko, a.s., a Asbis SK, s.r.o., sa zapojil do programu Kvalitnejší život so sklerózou multiplex, ktorý v júli 2013 vyhlásila Nadácia Pontis.

Ľudia, ktorí bojujú so sklerózu multiplex (SM), trpia najmä poruchami zraku, pamäte a pre obmedzenia motoriky sa často dostávajú do izolácie od spoločnosti. Tieto poruchy im však ešte viac sťažujú situáciu, pretože práve kvôli nim zabúdajú na liečbu, čo ich zdravotný stav ešte zhoršuje. Nadácia Pontis sa preto rozhodla, že pomôže riešeniu tohto problému svojím programom Kvalitnejší život s sklerózou multiplex. Iva Králová, koordinátorka programu, vraví: „Poskytnutím internetu na praktických tabletoch uľahčujeme motoricky limitovaným pacientom kontakt s okolitým svetom a pripravili sme pre nich špeciálnu aplikáciu, ktorá im pomôže dodržiavať pravidelnú liečbu a dozvedieť sa viac užitočných informácií súvisiacich s diagnózou.“

Do projektu sa zapojilo 90 pacientov so sklerózou multiplex, ktorým sa vďaka programu zapožičali tablety s aplikáciou E-DO. Aplikáciu vyvinuli priamo pre tento projekt vývojári v NESS Slovensko. Tvorí ju pripomienkovač pravidelného užívania liekov, sú tu kontakty na lekárov, opis cvičení pomáhajúci udržať motoriku a celkovú mobilitu, ale aj plánovač termínov lekárskych vyšetrení či informácie o nárokoch na sociálnu podporu. „Sme radi, že naša aplikácia sa stala každodenným pomocníkom pacientom so SM. Tieto projekty nikdy nie sú jednoduché, nakoľko si vyžadujú znalosti stavu a priebehu chorôb, čo zvyšuje náročnosť na dodávateľa. Význam aplikácie potvrdil aj prieskum realizovaný na konci roka 2013, ktorého výsledkom sú pozitívne ohlasy pacientov aj ďalšie podnety na rozvoj aplikácie, ktorý v súčasnosti prebieha,“ hovorí Patrik Fojtu, Senior Key Account Manager, NESS Slovensko, a.s.