Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Mixážny pult Hercules DJ Control Air S

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
9. 2. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hudobným nadšencom, s vlastným inovatívnym prístupom k hudbe, je určený mixážny pult Hercules DJ Control Air S. Zjednodušene povedané, toto zariadenie je pre hudobníka čosi tak dôležité, ako napríklad pre programátora základná doska v PC.

DJské balenie je v tomto prípade o niečo väčšie. Bodaj by aj nie, veď nejde len o mix pult, ale súčasťou balíka sú aj profesionálne slúchadlá. Väčšinový záujem však smeruje do škatule s mixom. V nej nájdete návody ako aj optické médiá s podpornými programami pre mixovanie. No a samozrejme nechýba ani samotný DJ Mix pult s USB káblom. A ešte malá, drobná pozornosť – prevodník z konektora 3,5 na 6,3 milimetrový JACK.

S pultom dokážete pohodlne a jednoducho tvoriť hudobné stopy a vzájomne ich miešať. Najväčšou výhodou je to, že ho stačí len odpojiť od počítača či notebooku a preniesť, kam len chcete. Má totiž mimoriadne nízku hmotnosť. Menej ako 1,5 kilogramu a k tomu aj kompaktné rozmery 35 x 22 centimetrov, s hrúbkou len 3 centimetre, takže sa zmestí do každého batohu.

Herculesove telo tvorí dvojica tanierov pre mixovanie, teda JOG platní, ďalej ovládacie prvky a tlačidlá, dotykové plochy s ovládaním, USB port pre spojenie s počítačom, 3,5 mm JACK výstup pre mixážny pult, posluchové monitory, či zosilňovač a ešte 6,3 mm JACK konektor pre slúchadlá.

Pult oplýva množstvom ovládacích prvkov. Nájdeme tu napríklad 5 posuvných ovládačov aj pre nastavovanie hlasitosti či prelínanie skladieb a k tomu aj mnoho štandardných tlačidiel. Do výbavy rovnako patrí i 6 potenciometrov ekvalizéra, 8 regulátorov, tlačidlo pre synchronizáciu, automatická slučka na 1,2, 4 alebo 8 dôb. Hercules je inteligentným mixážnym pultom a preto aj sám, po analýze skladby, navrhne miesto v nej, kde ju treba odštartovať. Tiež umožní pridanie rôznych efektov a dokáže vytvoriť záznam vašej mixáže.

JOG platne, teda taniere pre mixovanie s detekciou tlaku, sú mimoriadne dômyselné. Dajú sa totiž ovládať aj bez priameho dotyku. Na svedomí to má infračervený port, ktorý sníma aj pohyb vykonaný nad nimi a takto ho dokáže prenášať. Môžete tak s nimi dídžejsky povedané skrečovať, ohýbať tóny, prípadne inovácia v ovládaní poslúži na rýchle prechádzanie skladbami.

Pult obsahuje dva rady dotykových plôch, pričom každá má 4 ovládacie jednotky pre efekty, samplovanie alebo na reguláciu slučky, teda LOOPu. K štýlovosti zariadenia prispieva aj podsvietenie pri dotyku. Poskytuje aj prehľad o rýchlostiach úderov, čiže čísla BPM (Beats per minute), ktoré sú základom každého rytmu. Takto sa pomocou systému skladby ľahko nastavujú do požadovaného tempa.

Vo vnútri zariadenia sa ukrýva software, ideálny pre potreby mixovania. racuje intuitívne, a mnoho činností zvládne predvídavo. Napríklad dokáže automaticky zmiešať dve odlišné zvukové stopy doslova za jazdy a výsledný súbor, ktorý vytvoríte, tiež automaticky uloží. K mix pultu je pribalený aj softvér DJUCED (djúsd), no okrem neho dokáže pult pracovať aj s inými programami pre mix hudby.

K výbave zariadenia sú dodávané aj profesionálne slúchadlá Hercules HDP DJ M40.1. Majú ohybný kĺb, s ktorým sa jednoduchšie manipuluje po priložení len na jedno ucho. Vďaka svojej konštrukcii izolujú okolité zvuky, takže DJ počuje len to, čo skutočne potrebuje.

DJ CONTROL je kompatibilný s operačným systémom Microsoft Windows, no rovnako sa má rád aj s Mac OS.

Mixážny pult Hercules DJ CONTROL AIR S patrí rozhodne všade tam, kde sa budú ozývať dobré rytmy a správne tóny pod rukami nadšeného DJ-a. Určite tiež oživí nejednu párty.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)