Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NAY: Chladnička s mrazničkou Whirpool WBE 3335 NFC W

Autor:
Ľubo Straka
Zverejnené:
27. 3. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Mať chladničku s mrazničkou, ktorá šetrí elektrickú energiu, rovnako ako aj životného prostredie a navyše je pomerne inteligentná, tak to je určite túžbou nejednej domácnosti. Používateľom sa to snažila splniť spoločnosť Whirpool pri modeli WBE 3335 NFC W.

A pridala aj niečo navyše. Technologicky inovatívny šiesty zmysel, ktorý kontroluje a udržiava potraviny čerstvé až 4-násobne dlhšie ako iné zariadenia. Presne takýto tromf ukrývajú útroby novej kombinovanej chladničky.

Biele prevedenie spotrebiča nijako nenaruší okolitý priestor. Jeho jemné krivky však ukrývajú, už spomínanú unikátnu technológiu so 6. zmyslom, s podtitulom Fresh Control. Táto funkcia vytvára ideálne prostredie pre sviežosť v celom vnútornom priestore chladničky.

Napomáhajú k tomu integrované senzory, pomocou ktorých sa udržiava vnútri chladiacej časti optimálna teplota a vlhkosť. Systém dokáže po otvorení dvierok až 5 násobne rýchlejšie obnoviť pôvodnú teplotu. Vlhkosť sa v chladničke pohybuje na ideálnej úrovni 70 až 85 %, čo je základom dlhodobej sviežosti skladovaných potravín.

Vzduch je v priestoroch chladničky distribuovaný rovnomerne cez ventilátor i systém MultiFlow. Preto je na každom mieste zhodná teplota.

Iný systém, No Frost, sa zasa postará o bez námrazový chod zariadenia. Takže, žiadne zdĺhavé ručné rozmrazovanie v tomto prípade nehrozí. Chladnička sa pritom sama rozmrazuje v pravidelných intervaloch.

Ak ste potravín nakúpili viac, trvá samozrejme dlhší čas, kým ich poukladáte do vnútra chladničky, a to znamená, že aj dvierka sú otvorené dlhšie a teplota vo vnútri tak stúpne. Nová Whirpool-ka však s funkciou Super chladenie zabráni krátkodobému prudkému zvýšeniu teploty, a tak sa nemôže stať, že by sa už uskladnené potraviny znehodnotili.

O hygienické prostredie v chladničke sa tiež netreba báť vďaka antibakteriálnemu filtru. Ten zamedzí tvorbe pachov, usádzaniu prachu či baktérií. Na potrebu výmeny filtra pritom inteligentne upozorní vnútorný displej.

Pre prehľadné uloženie potravín sú k dispozícii 4 sklenené poličky, z čoho 3 sú prestaviteľné. Zelenina, či ovocie sa ukryjú do priestornej zásuvky v spodnej časti chladničky. Okrem toho nájdeme aj na dvierkach chladničky 4 vnútorné priečinky, napríklad na fľaše, škatule od džúsu a podobne.

V mraziacej časti sú k dispozícii 3 priehľadné zásuvky s jednou XXL zásuvkou pre extra veľké potraviny.

Whirpool WBE 3335 NFC W sa môže popýšiť objemom 223 litrov v chladiacej a 97 litrov v mraziacej časti, čo spolu predstavuje 320 litrov úložného priestoru. Rozhodne je teda praktickým a ekologickým pomocníkom v energetickej triede A+, ktorý môže aj vašu kuchyňu zmodernizovať.

(Toto produktové video vzniklo v spolupráci s NAY Elektrodom a produkt si môžete zakúpiť tu.)