Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Daimler testuje doručovanie balíkov do kufrov zaparkovaných áut

Daimler testuje doručovanie balíkov do kufrov zaparkovaných áut
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
12. 8. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Objednanie tovaru si cez internet je pohodlné a môžete ušetriť nejaké tie peniaze. No či ušetríte aj čas je otázne, keďže by ste v čase doručenia balíka mali byť doma. Vývojári z Lab 1886 spoločnosti Daimler však skúšajú inovatívny spôsob doručovania zásielok priamo do kufrov zaparkovaných áut.

V rámci pilotného testovania s názvom chark bolo v nemeckom Stuttgarte úspešne dokončených viac ako 1 000 doručení zásielok priamo do kufrov vozidiel Mercedes kompatibilných s mobilnou aplikáciou pre operačné systémy iOS. TO znamená v podstate modely automobilov od roku 2015.

Spoločnosť Daimler pritom hovorí, že online nakupujúci môžu využiť túto službu, aj keď je vozidlo prenajaté alebo ide o služobné vozidlo. Objednávky je možné zadať v ktoromkoľvek internetovom obchode a stačí len, aby počas objednávky kupujúci udal, že zásielka sa má doručiť prostredníctvom „chark“ systému. Potom zadá potrebné údaje, spolu s časovým oknom, kedy sa má zásielka doručiť a miestom, kde je jeho vozidlo zaparkované.

Daimler testuje doručovanie balíkov do kufrov zaparkovaných áut.

Doručovacia služba je vybavená digitálnym kľúčom, ktorý vozidlo raz odomkne a uzamkne a balí tak zostane bezpečne uložený v jeho kufri. S týmto kľúčom sa samozrejme nedá s vozidlom jazdiť. Kupujúci je cez svoj smartfón upozornený na zásielku na ceste a po dokončení doručenia dostane ďalšie upozornenie spolu s fotografiou uloženého balíka v kufri jeho vozidla.

Momentálne je táto doručovacia služba dostupná majiteľom kompatibilných vozidiel Mercedes v Berlíne. No vodiči budú musieť požiadať o účasť na tomto ďalšom pilotnom projekte, pričom je k dispozícii iba 250 pozícií. Lab 1886 však v budúcnosti plánuje rozšíriť testovanie tejto inovatívnej doručovacej služby aj do ďalších nemeckých miest.

Daimler testuje doručovanie balíkov do kufrov zaparkovaných áut.

Daimler testuje doručovanie balíkov do kufrov zaparkovaných áut.

Podobné články