Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 2014: Toshiba si žiadala pozornosť s konceptom 5 v 1

CES 2014: Toshiba si žiadala pozornosť s konceptom 5 v 1
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
9. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak sme náhodou uznanlivo kývali hlavou nad zariadeniami 3 v 1, to sme ešte veru neboli oboznámení s novinkou od Toshiby. Ide o zariadenie až 5 v 1. Hneď na začiatok treba upozorniť, že ide zatiaľ iba o koncept a vraj nie je jasné, kedy sa Toshiba pustí do výroby.

Principiálne je to klasický "Laptop" v magnéziovom tele s Mac-vizážou. Zariadenie má uhlopriečku 13,3 palca a dotykový displej. Ďalším módom, ktorý môžete vyrobiť je režim „Prezentácia“. Klávesnica zariadenia je totiž oddeliteľná – no klávesy sa nachádzajú až na dolnej polovici a po oddelení tak vznikne stojan. Oddelená klávesnica môže byť však i naďalej potom bezdrôtovo spojená s displejom.

Toshiba 5 v 1 režim Prezentácia

Treťou možnosťou je „Canvas“ mód, vhodný pre grafikov či dizajnérov, kde zase využívate "stojan“ vzniknutý po odobraní klávesnice.

Toshiba 5 v 1 režim Canvas

Po opätovnom pripojení klávesnice a pretočení o 360 stupňov dostanete "Tablet" – avšak je tu jedna výhoda oproti podobným zariadeniam laptop–tablet v jednom. Odnímateľnú klávesnicu môžete nasadiť opačne a pri zavretí, a tak predídete ošúchavaniu, či nebodaj zasekávaniu klávesov o stôl či podložku. Nuž a piatou možnosťou je "Hybridný tablet" s odobranou klávesnicou a sklopeným stojanom. V rámci pripojiteľnosti hovoríme o dvoch USB portoch, mikro SD slote a mini HDMI výstupe. Ako sme spomínali, ide zatiaľ iba o koncept, preto nie je zmienka o ďalších špecifikách. V každom prípade však ide o kus, ktorý na CESe vzbudil pozornosť.