Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HP Slatebook 14: OS Android + uniknuté fotografie

HP Slatebook 14: OS Android + uniknuté fotografie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Hewlett-Packard chystá pre fanúšikov svojej značky nový laptop v zvláštnom žlto-čiernom prevedení s procesorom NVIDIA Tegra, no zaujímavosťou je to, že HP stavila na integráciu operačného systému Android.

Pri tabletoch sa bežne stretávame s operačnými systémami Android, iOS či Windows. No laptopov s operačným systémom Android je v súčasnosti ako šafranu. Nové, uniknuté fotografie však prezrádzajú, že spoločnosti Hewlett-Packard chystá novinku do tohto segmentu. Malo by ísť o laptop Slatebook 14 s Androidom. Nepôjde však o hybridné zariadenie s odnímateľným displejom ako bol Slatebook x2. Slatebook 14 má byť plnohodnotným laptopom.

Porty Slatebooku 14

Ako názov prezrádza, veľkosť uhlopriečky je 14 palcov, displej je dotykový a má full HD rozlíšenie (1,920 x 1,080). Notebook by mal poháňať procesor NVIDIA, no zatiaľ nevieme s istotou povedať, či pôjde o Tegra 4 alebo Tegra K1. Procesoru sekundujú 2 GB operačnej pamäte RAM, ako to i pri Slatebook x2 a rovnako sa zachovala i veľkosť vnútorného úložného priestoru – teda 16 GB. Nezabudlo sa ani na rozšírenie o mikro SD kartu a v rámci portov sa predstaví i USB a HDMI. K bezdrôtovému pripojeniu patrí štandard v podobe WiFi a Bluetooth. Zaujímavosťou však je možnosť využiť a vložiť SIM kartu na prístup k dátovej sieti.

Cena známa zatiaľ nie je, no má byť prijateľná, pretože HP chce týmto zariadením osloviť trhy rozvojových krajín. Zaujímavý je určite i žlto-čierny dizajn, aj keď sa zrejme nedajú z hry vylúčiť ani iné farebné kombinácie.