Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG vyvinula ohybný a odolný senzor pre meranie tlaku

LG vyvinula ohybný a odolný senzor pre meranie tlaku
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
30. 6. 2016
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dcérska spoločnosť LG Innotek od známeho juhokórejského výrobcu elektroniky vyvinula nový tlakový senzor, ktorý je flexibilný, trvanlivý a dokáže odolávať extrémnym teplotám. Spoločnosť dúfa, že táto technológia si v budúcnosti nájde svoje uplatnenie pre inteligentné športové zariadenia a náčinie, pri rehabilitácii zranení a dokonca aj pre automatické nastavenie autosedačiek.

LG Innotek sa zaoberá vývojom prototypov rôznych zariadení, špičkových technológií, materiálov a komponentov zo sveta elektroniky, ktoré by mohli byť použité v budúcich produktov spoločnosti LG. Najnovším prírastkom v tejto oblasti vývoja je flexibilný senzor pre meranie tlaku.

Bežné prúdové senzory tlaku majú tendenciu mať okrúhly tvar a sú vyrábané z pevných materiálov, no nový senzor od LG je ohybný a je schopný merať hladinu vonkajšej tlakovej sily po celom svojom povrchu. Senzor je vyrobený z vysoko elastického polyuretánu, a je tak vhodný pre použitie v nositeľných zariadeniach. Materiál je vložený medzi elektrické vlákna, kde elektrické póly detegujú deformácie materiálu a informáciu používajú na kvantifikáciu množstva pôsobiaceho tlaku.

LG Innotek vyvíja inovatívny tlakový senzor, ktorý je ohybný a odoláva extrémnym teplotám

Nový senzor je odolný a dokáže pracovať v extrémnych teplotách v rozmedzí od -40 do 80 stupňov Celzia. Podľa LG Innotek bude senzor bezproblémovo fungovať, aj keď si na neho 100 000 krát sadne priemerný človek s váhou 70 kilogramov.

Spoločnosť predpokladá, že senzor by mohol byť použitý vo rôznych odvetviach, od oblečenia až po automobily. Senzory môžu byť napríklad rozmiestnené v autosedačke, kde budú sledovať informácie o držaní tela a hmotnosti používateľa pre automatické nastavenie sedačky do optimálnej polohy pre šoférovanie.

Momentálne je vývoj tlakového senzora v koncepčnej fáze a určite ešte nejaký ten čas potrvá, kým sa objaví vo výrobkoch, ktoré si môžeme kúpiť.