Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

GPS už nemusí byť pre batériu osudným

GPS už nemusí byť pre batériu osudným
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Broadcom predvedie na MWC 2014 v Barcelone nový SoC, ktorý bude zabezpečovať, že využitie GPS vo wearables nebude tak drasticky vplývať na životnosť batérie. Zaujímavosťou je, že novinka by mala zároveň priniesť nižšiu cenu.

Stále viac sa nám približuje Mobile World Congress a s tým sa odhaľuje stále viac zariadení. Napríklad sa dozvieme viac o novinke ukrývajúcej sa celkom vo vnútri zariadení novej generácie. Spoločnosť Broadcom totiž predvedie svoj nový System-on-a-Chip, teda BCM4771 GNSS SoC. Je to trochu dlhší názov pre miniatúrny kúsoček kremíka, no práve ten zabezpečí, že GPS jednotka v smart hodinkách nebude tak veľmi energeticky náročná a najmä – bude presnejšia. Fakty ako 40 nm konštrukcia a nový senzorický hub (rozdeľovač), ktorý spája všetko do kompaktného celku, výrazne prispejú k tomu, aby bola aj celková cena čipu omnoho menšia v porovnaní s dnes dostupnými technológiami.

Novinky sa dočkáme na konci marca a snáď sa do jesene dočkáme už elektroniky obliekateľnej na telo, ktorá bude disponovať poriadnymi špecifikami.