Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Epiphany: Ovládajte svoj drón gestami!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Epiphany Eyewear sú okuliare obsahujúce vstavanú širokouhlú kameru a výkonný malý počítač slúžiaci na nahrávanie, spracovanie a zdieľanie videa. Spoločnosť začala nedávno vyvíjať aplikáciu pre tieto okuliare, ktorá sleduje pohyby rúk človeka, ktorý ich má na sebe a „prekladá“ tieto pohyby do informácií potrebných na kontrolu drónu.

Spoločnosť Vergence, ktorú založili Jon Rodriguez, Erick Miller, Peter Brook a David Meisenholder si vzala na mušku dve horúce kategórie počas tohtoročnej CES. Wearable, teda elektroniku, ktorú si môžeme dať na niektorú časť tela a tiež dróny. Čo z toho vzniklo? Jedny veľmi zaujímavé okuliare.

Epiphany sú okuliare, ktoré obsahujú vstavanú širokouhlú kameru v jednom rohu a výkonný malý počítač slúžiaci na nahrávanie, spracovanie a zdieľanie videa. Spoločnosť začala nedávno vyvíjať aplikáciu pre tieto okuliare, ktorá sleduje pohyby rúk človeka, ktorý ich má na sebe a „prekladá“ tieto pohyby do informácií potrebných na kontrolu drónu – Parrot AR drone. Využíva na to bezdrôtové spojenie WiFi. Aby sme si to vedeli predstaviť – používateľ napríklad iba zdvihne ruky a drón sa na tento pokyn zodvihne zo zeme. Ako sa Miller vyjadril na konferencii v Las Vegas: „Je to dôkaz konceptu pre kontrolu gestami. Ako dieťa som si často predstavoval, že objekty ovládam mysľou. Začíname to postupne premieňať na skutočnosť.“ Budúcnosť týchto možností vidia vývojári z Vergence v tom, že pomocou takýchto okuliarov by sa dali časom celkovo ovládať i roboty. Poslúžilo by to tak napríklad na manipuláciu s nebezpečným nákladom či riskantné záchranné akcie.

Epiphany okuliare

Zaujímavosťou je to, že spoločnosť začala svoju aktivitu v roku 2011 na portáli podporujúcom začínajúce projekty, Indiegogo.