Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Philips vám uľahčí nákupy vďaka navigačným LED svetlám

Philips vám uľahčí nákupy vďaka navigačným LED svetlám
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak patríte k ľuďom, ktorí sa cítia v obrovských supermarketoch mierne "stratení", potom má Philips pre vás riešenie. V obchodoch by sa čoskoro mali objaviť LED svetlá visiace klasicky zo stropu, ktorú budú spolupracovať s aplikáciou v smartfóne.

Celý systém je založený na LED svetle, ktoré vysielajú LED žiarovky. V závislosti od upevnenia, v ktorom sa nachádzajú, však tieto LED svetlá vyžarujú rôzne prúdy svetla. Nášmu oku to síce rpipadá ako klasické svetlo, no fotoaparát (teda kamera) spolu s aplikáciou na smartfóne dokážu tieto svetelné prúdy dešifrovať. Nad rôznymi oddeleniami v obchode budú teda takýmto spôsobom „blikať“ LED žiarovky rôznou rýchlosťou a budú tak tvoriť niečo ako mihotavý podpis, či vlastne popis jednotlivých produktov. Vďaka tomu vás bude aplikácia schopná navigovať k správnemu oddeleniu.

                                           Ako by to mohlo vyzerať v budúcnosti s nakupovaním prezradí Philips

Okrem toho, aplikácia bude vedieť i vašu súčasnú polohu po ceste k vybranému oddeleniu a preto i za tento čas vám môže ponúkať informácie o zľavách či rôznych akciách v oddeleniach, cez ktoré práve idete.

V súčasnosti Philips skúša tento spôsob nákupu vo viacerých supermarketoch. Technológia však nie je úplne nová, podobné projekty už sa konali v Štátnej univerzite v Pensylvánii, a Hallym University v Južnej Kórei.