Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Team TechPedie

Ľubo Straka

Dlhoročný redaktor a režisér relácie Svet technológií a zakladateľ on-line magazínu Techpedia.SK. Týždenníku „Svet technológií“ sa venuje už od roku 2001 a na konte má už viac ako 550 jeho vydaní. V televíziách pôsobí od roku 1997. Moderuje, režíruje, nakrúca, strihá a predovšetkým tvorí námety pre reláciu. Každý rok navštevuje najväčšie výstavy, ktoré sa technológií týkajú. Ako jediný na Slovensku sa v televíznom priestore začal venovať technologickým START UPom a zviditeľňovaniu slovenskej vedy a jej predstaviteľov. Je šéfredaktorom Techpedie. Medzi jeho najmilšie technológie patrí video technika a všetko, čo s ňou súvisí.

 

Rasťo „Tehlo“ Blažek

Je technickým spolupracovníkom Techpedia.SK. Stará sa o vizuálnu stránku multimediálnych reportáží. Navrhuje grafické prvky pre reportáže. Dáva im dynamiku. Všetky technológie mu prechádzajú cez ruky, aj keď len vo video podobe. V redakcii je nenahraditeľným pilierom, keďže stojí aj za projektom „Svet technológií“. Športové technológie mu vyčaria úsmev na tvári.

 

Ján „Johno“ Gajdoš

Rovnako je technickým spolupracovníkom Techpedia.SK. Prináša používateľom pohľad na technológie cez objektív kamery. Je teda s kamerou zohratý, a tak dokáže na zahraničných výstavách nakrútiť viac reportáží ako iné viacčlenné redakcie. Technológie a technické "hračky" sú súčasťou jeho života. Najviac ho fascinujú autá a to, čo sa skrýva pod ich kapotou.