Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

O nás

Techpedia.SK - multimediálny server o technológiách, ktoré sú medzi nami

Tvorivý team s bohatými skúsenosťami z mediálnej oblasti v sektore technológií, ktorý sa už viac ako 15 rokov venuje výrobe relácie Svet technológií pre televíziu TA3 sa rozhodol posunúť technologické informácie z televízneho priestoru aj do webového sveta.

Vytvorili sme preto nový, populárny on-line magazín s názvom Techpedia.SK. Už z názvu vyplýva, že chceme ľudí vzdelávať a prinášať im pohľady na nové technológie, zariadenia, výsledky výskumov… Chceme byť ich sprievodcovia vo svete technológií.

Keďže sme ako jediný na Slovensku spravodajsky pokrývali dlhodobo všetky oblasti technológií, doteraz v televíznom priestore, rozhodli sme sa dať našim informáciám väčší priestor a sústrediť ich v internetovom svete. To je hlavná myšlienka projektu. Venovať sa budeme zariadeniam, ich predstavovaniu, recenziám, lifestylovým reportážam a tiež odborným témam, a to nielen retailovým, ale aj B2B.

Pre lepšiu prehľadnosť sme preto náš magazín rozdelili na 3 základné oblasti:

  •  Technológie pre bežných ľudí
  •  Technológie pre firmy
  •  Veda a vývoj

 

Toto základné rozdelenie je v rozsiahlom svete technológií určite najprehľadnejšie a každý návštevník portálu sa vie hneď rozhodnúť, ktorým smerom sa vydá. V rámci jednotlivých oblastí sú potom všetky informácie delené do prehľadných kategórií, podľa záujmu.

Úvodná stránka pritom sústreďuje všetky informácie v graficky prehľadnom systéme a je vlastne akousi „výkladnou skriňou“ magazínu.

Magazín prinášame už od začiatku v desktopovej a tiež v mobilnej verzii. Samotný magazín je navyše úzko prepojený aj s televíznym vysielaním relácie Svet technológií na TA3.

Našou silnou zbraňou sú multimédiá. Vyjadrenie informácií prostredníctvom obrazu a zvuku už dávno vyhráva aj v internetovom priestore nad písanými článkami. Chceme preto využiť naše dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti a spraviť z nášho magazínu multimediálny. Veď podľa mnohých prieskumov ľudia takúto formu komunikácie preferujú viac ako ktorúkoľvek inú. A ľuďom treba dať vždy to, čo chcú.