Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

S mikro Hondou zaparkujete všade

S mikro Hondou zaparkujete všade
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Honda prinesie automobil z kategórie mikro rozmerov. Vozidlo sa nazýva MC-β (MC-beta) a je určená na kratšie výlety po meste s nálepkou eco-friendly. Jej rozmery sú naozaj pozoruhodné.

Kedysi nám malé smart autá možno pripadali skôr vtipne, no pomaly a isto sa z nich stávajú stále významnejšie mestské vozidlá v Japonsku a postupne i v Európe. A zvlášť pridanú hodnotu majú v tom prípade, ak ide o elektrické dopravné prostriedky.

mikro rozmerná Honda MC-beta
Honda prichádza s jedným automobilom z tejto kategórie. Ide dokonca až o mikro rozmer. Vozidlo sa nazýva MC-β (MC-beta) a je určená na kratšie výlety po meste s nálepkou eco-friendly. Jej rozmery sú naozaj pozoruhodné, iba 2,495 x 1,280 x 1,545 mm. Pre porovnanie, klasické mini auto je asi o 90 cm dlhšie. MC-beta potrebuje na otočku rádius o veľkosti 3,3 metra, jeho maximálna rýchlosť pri plnom nabití by mala dosiahnuť 80 km/h. Spomínajúc nabíjanie – mikro štvorkolka potrebuje menej ako 3 hodiny na to, aby dobila svoju batériu z 200 V zásuvky. Mimochodom, vozidlo ešte nieje v predaji, tento mesiac prichádza k jeho terénnym testom v domácom Japonsku.