Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Prieskumník, ktorý drieme vo vašom Renaulte

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na autosalóne v Dillí priniesol Reanult jednu futuristickú zaujímavosť - okolie a dopravnú situáciu môže za vás preskúmať malý vrtuľník. Ten sa ukrýva pod zadným dielom strechy a v momente aktivácie vyletí a počúva vaše rozkazy, pripravený byť vaším ďalším okom.

Áno, počuli sme už o niekoľkých aplikáciách i službách, ktoré nás v reálnom čase informujú o dopravných situáciách, zápchach a obchádzkach. No autosalón v indickom Dillí priniesol Reanult ešte jednu futuristickú zaujímavosť. Okolie a dopravnú situáciu môže za vás preskúmať malý vrtuľník. Ten sa ukrýva pod zadným dielom strechy. Quadkoptéru môžete ovládať pomocou GPS či manuálne a takto zmapovaný terén vám v reálnom čase streamuje v tablete. Po skončení prieskumu zosadne na heliporte v zadnej časti a opäť čaká na ďalšie rozkazy.

Futuristický model Renaultu s prieskumníkom dopravnej situácie

KWID je benzínový štvor-valec, no tiež sa dá vybaviť i elektromotorom. Pohon predných kolies a robustnejšie telo z neho robia mierne terénne vozidlo a zaujímavé je rozhodne i usporiadanie predných sedadiel. Sú tri a šofér sedí v strede! Čo ešte zaujme je dvojo vyklápacích dverí. Renault však potvrdil, že toto vozidlo je absolútny koncept – zatiaľ ani neplánuje jeho výrobu.