Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

El Hurricane: Elektrické Porsche z STU v Bratislave

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Greenway Operator spolu so zostavou absolventov STU v Bratislave zo strojárskeho odboru prerobila známe Porsche 911 zo seriálu Californication. Auto však neprešlo len tak hocijakou zmenou. Tvorcovia mu totiž darovali elektrický motor, ktorý má výkon až 600 koní!

Ako súvisí americký seriál Californication so Slovenskom a technológiami? Tí z vás, ktorí ho videli, ste si určite zapamätali ikonické Porsche 911, ktoré vlastní hlavná postava Hank Moody (áno, to s rozbitým predným svetlom).

Hank Moody s jeho ikonickým Porsche 911

A práve tomuto autu spravila remake spoločnosť Greenway Operator spolu so zostavou absolventov STU v Bratislave zo strojárskeho odboru. Auto však neprešlo len tak hocijakou zmenou. Tvorcovia mu totiž darovali elektrický motor, ktorý má výkon až 600 koní! Okrem toho sa z neho „vyžmýka“ až 900 Nm a tvorcom sa podarilo zboriť mýtus o spomalených zelených autách, pretože toto EKO Porsche zrýchli z 0 na 100 km/h za neuveriteľné 3 a pol sekundy. Projekt sa nazýva El Hurricane a auto bude kompletne predstavené svetu na jar.