Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Land Rover s neviditeľnou kapotou

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Jaguar Land Rover prichádza s novou technológiou, ktorá spraví kúsok vášho auta neviditeľným. Áno, neviditeľným. Využíva totiž niečo ako rozšírenú realitu a jej výsledkom je to, že kapota vášho auta akoby zmizne z vášho výhľadu.

V novom koncepte z dielne Jaguar Land Roveru pribudlo niekoľko kamier. Majú pritom dosť nezvyčajné miesto, na prednej maske. Kamery zachytávajú práve taký uhol, ktorý vodič zo svojho sedadla nevidí. Dáta z kamery sa potom premietajú vodičovi vďaka Head-Up displeju. Vzniká tak dojem, že vidí cez kapotu – i keď tá je stále na svojom mieste.

Technológia sa nazýva Transparent Bonnet, teda „priehľadná kapota“. Vodič vďaka nej vidí prípadné prekážky v súvislosti s bezprostrednou blízkosťou auta, ale má aj prehľad o smerovaní svojich pneumatík. Uľahčuje tak strmé stúpanie, ale aj manévrovanie v stiesnených priestoroch. Koncept naznačuje víziu Land Roveru pre budúce SUV vozidlá. „Veríme, že nasledujúcich 25 rokov bude najvzrušujúcejších i najdynamickejších, aké v automobilový priemysel kedy zažil. Nastane obrovský pokrok v oblasti prostredia, bezpečnosti a schopností auta,“ vraví Dr. Wolfgang Epple, riaditeľ výskumu a technológií v Jaguar Land Roveri.