Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Ibis Dual Face rozprestrú krídla ochrany

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Väčšina smart hodiniek či fitness náramkov má skôr športový charakter, hrubšie remienky na prichytenie, či skrátka len pôsobia určite viac nápadne ako klasické hodinky. Fínska spoločnosť Creoir Ltd sa však rozhodla vydať sa trochu iným smerom a ponúka hodinky, ktoré spájajú vysokú eleganciu s chladnou krásou. Zatiaľ je to však iba koncept, no dá sa povedať, že na MWC zaujal práve svojou odlišnosťou.

Ibis Dual Face Smart Watch sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a kryštálového tela. Na reklamu svojho zovňajšku však majú zaujímavú metaforu – ich dizajn sa inšpiroval lietajúcim vtákom, ktorý rozprestiera svoje krídla na ochranu mladšieho vtáka sediaceho na jeho chrbte. Aby to bolo jasnejšie, Creoir vysvetľuje, že to má evokovať naše osobné informácie, ktoré hodinky nesú a chránia.

Technických údajov však o hodinkách veľa nevieme, zatiaľ je známe len to, že budú obsahovať dotykový displej s technológiou OLED, WiFi, Bluetooth 4.0 a tiež USB pripojenie. Podľa faktu, že obsahujú akcelerometer a e-kompas by sa dalo ešte usúdiť, že budú spolupracovať s viacerými aplikáciami založenými na polohe či mieste a je tu možnosť, že ich bude možné ovládať gestami.

Ibis smartwatch rozprestrú krídla ochrany nad vašimi informáciami

Operačný systém hodiniek bude Android s pravdepodobnými menšími prispôsobeniami a mal by spolupracovať nielen s Androiddovými zariadeniami ale aj s iOS v záujme prijímania informácií z vášho smartfónu.