Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CeBit 2014: Onyx predstavil Android s e-ink displejom

CeBit 2014: Onyx predstavil Android s e-ink displejom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky výrobca Onyx je tu so smartfónom, ktorý síce nekonkuruje najnovším technologickým zariadeniam, ale dokáže šetriť 2 podstatné veci: oči a batériu. S e-ink displejom sa hlási z nemeckého CeBit 2014 MIDIA InkPhone.

Viacero ľudských očí uprednostňuje e-ink displeje na dlhšie čítanie a to je i jedným z dôvodov, prečo ľudia obľubujú čítačky kníh a nie tablety na dlhodobejšie knižné dobrodružstvo. V rámci menších zariadení sa s podobnou možnosťou displeja predstavil ruský Yotaphone, disponujúci 2 obrazovkami – z toho jednou e-ink na čítanie tlače či kníh. Na výstave CeBit v Nemecku sa však ukázala novinka od Onyx, ktorá má iba jeden, a to práve e-ink displej. Je to zatiaľ iba prototyp budúceho zariadenia MIDIA InkPhone. Nie je to žiaden technický výdobytok, práve naopak, jeho úmysel nie je konkurovať technickej špičke. Chce iba ponúknuť alternatívu šetrného displeja k očiam – ale i k batérii. Tá vydrží v tomto prípade až viac ako 2 týždne, udáva výrobca.

Je to smartfón s veľkosťou uhlopriečky 4,3 palca a procesorom Rockship. Pamäť RAM má zatiaľ neznámu kapacitu a úložný priestor vlastní 4 GB. Je tu však možnosť rozšíriť o mikro SD kartu až do 32 GB. Dá sa samozrejme i telefonovať a operačný systém sa predvedie v podobe Androidu, avšak vo verzii 2.3, teda Ginger Bread.