Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Moto 360: Je čas...

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Motorola nechcela zaostávať a prináša i ona svoju časomieru v podaní smart hodiniek Moto 360, ktoré síce vyzerajú práve ako najklasickejšia klasika, no o to práve vývojárom išlo. Dokonca obsahujú i možnosť rozoznávať hlasové povely. Ako inak - daroval jej ju Google.

V dobe „ťažkých“ technológií, kedy sa hodinky obdarúvajú prívlastkom „smart“ pôsobí klasika až takmer výnimočne. Presne to tvrdia vývojári z Motoroly, ktorí paradoxne pri tvorbe svojich hodiniek nestavili na technologickejší look, ale na osvedčené staré dobré tvary.

Novinka od Motoroly sa nazýva Moto 360 a jej obyčajného guľatého ciferníka sa zbavíte tak, že otočíte zápästím. Vzápätí uvidíte emaily, zmeškané hovory či posledné novinky na sociálnej sieti. Motorola patrí spoločnosti Google, a tak si spoločnosť zakomponovala i niečo zo seba do Moto 360. Hodinky totiž poslúchajú hlasové povely – stačí na začiatku požiadavky povedať „OK Google“ a opýtať sa otázku, prípadne týmto spôsobom pošlete i správu či zapíšete poznámku. Mimochodom, v srdci im bije Android.

S hodinkami sa stretneme v predaji v priebehu leta 2014, kdedy sa objavia najskôr v USA.