Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Technológie, umenie, ženy a - nechty!

Technológie, umenie, ženy a - nechty!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Aj ženy majú v technologickom svete svoje miesto - to netreba už dávno pripomínať. Kým však existujú skutočné vedkyne a vývojárky v laboratóriách, niektoré si našli cestičku, ako spojiť ženskú krásu a technológie. Výsledkom sú projekty, ktoré možno môžu vyzerať občas trochu márnivo, no na druhej strane – nie všetky vynálezy musia zachraňovať životy.

Zaujímavé aplikácie na nechtoch sme už spomínali v súvislosti s 3D tlačou, no teraz je tu iný druh tlače. Sú to nálepky, ktoré si na nechty aplikujete. Tieto obrázky však nie sú hocijaké, ale vaša vlastná tvorba. Jej projekt je momentálne na Kickstarteri s názvom Nail Snaps.

            Krok za krokom si vyrobíte nechty podľa predstáv

Angel Anderson prišla s návrhom aplikácie, ktorá vyrobí z vašich fotografií originálnu manikúru. Angel totiž miluje prezeranie digitálnych fotografií a jedného dňa sa rozhodla, že bude robiť tento personalizovaný image pre vaše nechty. Najskôr spravíte alebo vyberiete fotografiu, ktorý si želáte mať na svojich nechtoch a potom si v simulátore v aplikácii nastavíte, ako chcete mať obrázok rozmiestnený na nechtoch. Môžete si spraviť buď „panoramatickú“ manikúru, teda takú, kde motív na nechtoch na seba akoby nadväzuje, alebo môžete mať na každom nechte ten istý obrázok.

A keď si už vyberiete, potvrdíte objednávku a odošlete ju do tohto tlačového štúdia, kde vám obrázky vytlačia a odošlú na adresu. Ako tvorkyňa vraví, jej cieľom je priniesť ľuďom spomienky v tejto forme obliekateľnej technológie – v tomto prípade Angel rovno hovorí o obliekateľnom umení. Chce, aby sa ľudia vyjadrili pomocou tohto spojenia digitálneho umenia a technológie.