Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Pripevnili by ste si smart hodinky na ucho...?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Technológia obliekateľná na telo, teda wearable, sa určite dočká ešte svojho času, kedy sa naplno predvedie. V súčasnosti má na konte niekoľko zaujímavostí, no miniaturizácia elektroniky jej v tomto zmysle určite ešte zlepší využitie. Z Portugalska však prichádza čerstvý vánok s názvom HeadWatch.

HeadWatch sú hodinky, ktoré sa nosia v podstate na zápästí a fungujú ako smart hodinky, ktoré zobrazujú zmeškané hovory, emaily, správy, notifikácie zo sociálnych sietí. No vďaka vstavanému mikrofónu a reproduktoru umožňujú i prijímať hovor a odpovedať. Ale práve tu sa prejaví jedna z hlavných výhod tohto zariadenia. Hodinky, respektíve displej, sa totiž dá z remienka na ruku vybrať a vysunie sa z neho malá pomôcka, vďaka ktorej si ho zavesíte na ucho. Potom ho už používate ako klasické handsfree zariadenia. Displej je dotykový a páruje sa so smartfónom cez Bluetooth.

Headwatch ppolupracujú s Androidom, iOS zariadeniami, ale aj s OS Windows. Okrem toho obsahujú i akcelerometer, senzor teploty a odolajú ponoru do vody hlbokej 1m. HeadWatch je momentálne možné podporiť na Indiegogo a ak dosiahnu stanovenú finančnú podporu, potom by sa mohli zjaviť na trhu v marci roku 2015.