Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Z tohto IceTee sa nenapijete, no osvieži vás rovnako

Z tohto IceTee sa nenapijete, no osvieži vás rovnako
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tričko, ktoré vás počas beh či iného športu skôr ochladí ako zahreje? Presne tak. Nejde pritom o zložitú technologickú záležitosť, ale trochu jednoduchšiu vec. Športové oblečenie sa nazýva IceTee a má v sebe strategicky rozložené chladiace gély. Športové tričko prichádza v mužskom i ženskom prevedení a je vyrobené zo špeciálneho druhu materiálu, v ktorom by ste sa prakticky nemali potiť.

I keď, potiť ako potiť - lepší je skôr výraz, že vám nebude tiecť pot po chrbte. Látka samotná totiž potu nezabráni, ale odvádza ho na povrch. Neostáva teda medzi pokožkou a tričkom. Na povrchu sa potom pot ľahšie odparí. No touto látkou disponujú dnes už viaceré športové úbory. No toto nie je spomínané tajomstvo. Tým je viacero vrecúšok s chladiacim gélom, ktoré sú strategicky rozmiestnené na miestach, kde sa štatisticky človek najviac potí. V mužskej verzii sa predstaví 5 chladivých vrecúšok – pod ramenami, okolo krku a pozdĺž chrbtice. Pri ženskej verzii sa však nenachádzajú rukávy, takže chladiaci gél je iba v okolí krku a na chrbtice. Gél je zabalený v nylonovom a polyesterovom materiáli.

              Mužská verzia trička s chladivým gélom

Podľa slov tvorcov majú byť výhody týchto „studených balíčkov“ v tom, že zabránia prehriatiu organizmu, čo by malo ústiť k lepšiemu prekrveniu tela a okysličeniu svalov. Na správnu funkciu chladiaceho procesu je nutné vložiť celé oblečenie na 2 hodiny pred použitím do mrazničky. Potom vydrží počas intenzívneho behu chladiť asi jednu hodinu. Momentálne je však IceTee iba v čakacej dobe – nachádza sa na Kickstarteri a chcelo by podporu. Ak všetko vyjde, mali by sme sa ho dočkať v júli.