Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tag Heuer: Mobilný telefón so solárnym pohonom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Tag Heuer je spoločnosť, ktorá sa nám prevažne spája s prémiovými hodinkami. No majú za sebou aj debut v oblasti mobilných telefónov, a to už z roku 2008. Teraz prinášajú ďalšie mobilné zariadenie do zbierky, i keď tento raz zrejme zaujme viac. Nazýva sa Meridiist Infinite a jeho telo je pokryté fotovoltaickými panelmi.

Fotovoltaické panely slúžia, ako inak, na zabezpečenie energie pre telefón. Priehľadný panel je vstavaný v oblasti displeja, presnejšie je vložený medzi vonkajšou zafírovo modrou vrstvou povrchu displeja a samotnou LCD obrazovkou. Solárny panel sa skladá z dvoch vrstiev – prvá má tvar pol-valcových šošoviek a zabezpečuje, aby sa slnečné lúče sústredili skôr do bodov ako na celú plochu (zvyšuje to efektivitu). Druhú vrstvu tvorí fólia skladajúca sa z tenkých prúžkov fotovoltaických článkov, ktoré prijímajú svetlo.

Systém fungovania fotovoltaických panelov v mobilnom telefóne

Zatiaľ však nevieme, koľko energie zabezpečí tento spôsob spracúvania slnečných lúčov. Zrejme to však vystačí na to, aby mohol byť telefón v neustálom stand-by režime i v prípade, že batéria je prázdna. Nazýva sa to Perpetual Power Reserve (nekonečná energetická rezerva). Nepoznáme ďalšie podrobnosti o mobilnom zariadení, no telo by malo byť z titánu, uhlíkových vláken a gumy. Spoločnosť vyrobí 1,911 kusov tohto zariadenia ako spomienku na ich prvé palubné hodiny do áut, ktoré patentovali práve v roku 1,911. Na Meridiist Infinite sa môžeme tešiť v júli. Cena nie je známa.