Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Kittyo vám umožní hrať sa s mačkou na diaľku

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na Kicstarteri zverejnili zaujímavé zariadenie Kittyo, ktoré vám sprostredkuje hru s vašou mačkou v reálnom čase - Kittyo obsahuje napríklad webkameru, pomocou ktorej môžete mačku sledovať, či príliš nevyčíňa a vďaka laseru sa s mačkou i zahráte. Ak si myslíte, že si zaslúži malú pozornosť, môžete jej dokonca prideliť dávku granuliek.

Po aplikácii a obojku Special Pet, ktoré sa starajú o vašich psích 4-nohých miláčikov je tu niečo i pre majiteľov mačiek. Ide o zariadenie Kittyo, prostredníctvom ktorého sa môžete starať o vašu mačku i v momentoch, kedy nie ste pri nej doma. Kittyo vyzerá asi ako menší kávovar či čajník a môžete ho mať odložený napríklad na polici. Obsahuje vstavanú kameru, laser a dávkovač potravín.

Zariadenie sa spája s rovnomennou aplikáciou na smartfón. Vaše „zlatko“ si teda pomocou kamery môžete môžete cez smartfón skontrolovať a vďaka laseru sa s ním i zahráte. Určite totiž poznáte tú hru, keď mačke ukazujete na zemi či na stene malé červené svetielko. V tomto prípade ho posúvate pomocou aplikácie cez pohyb prstom po displeji. No a keď usúdite, že je čas na dávku jedla, spustíte zase na diaľku dávkovač granúl a chlpáčika nakŕmite.

Tento projekt je momentálne na Kickstarteri a čaká na svoj čas. Ak sa Kittyo dočká úspešnej kampane, potom bude k dispozícii za 180 dolárov v novembri tohto roku.