Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Thermal Touch rozšíri realitu akéhokoľvek predmetu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nemecká spoločnosť Metaio prináša zariadenie Thermal Touch, ktoré rozširuje realitu na základe infračerveného videnia a kamier. Stačí sa prstom dotknúť akéhokoľvek predmetu a ten sa razom premení na dotykovú plochu s rozšírenou realitou. Thermal Touch totiž sníma tepelnú stopu, ktorú po sebe zanechá dotyk prsta.

Rozšírená realita, dotykové stoly s rozšírenou realitou, obliekateľná elektronika – to všetko je v súčasnosti jednou z najdiskutovanejších a najobľúbenejších technológií. Spoločnosť Metaio z Mníchova nie je žiadnym nováčikom v tejto oblasti a v súčasnosti pracuje na zariadení Thermal Touch. V tejto technológii kombinuje v okuliaroch s rozšírenou realitou infračervené videnie a jeho snímanie s kamerami. Upravené kamery detekujú tepelnú stopu, ktorá ostane po ľudskom prste v bode, v ktorom sa dotkne podložky. V tomto zmysle vyrobí z akéhokoľvek povrchu dotykovú plochu. Využíva na to software, ktorý dorába k reálnemu predmetu digitálne vlastnosti. Tie majú podobu digitálneho kontextu – teda niečo ako rozšírené poznámky. Všetko sa pritom deje v reálnom čase.

Ak máte napríklad počas nákupu na sebe okuliare s rozšírenou realitou, dotknete sa jednotlivých produktov a okamžite sa vám k nim vybavia v rozšírenej realite či už recenzie alebo iné informácie, ktoré vidíte iba vy. V inom prípade môžete tvoriť 3D objekty a pozrieť sa, ako by pasovali do vášho interiéru. K dispozícii bude časom i funkcia, kedy si na dlaň „nakreslíte“ diaľkové ovládanie a pomocou neho budete ovládať televízor. Spoločnosť Metaio prototyp demonštruje na výstave Augmented World Expo v Kalifornii, ktorá sa uskutoční 27.-29.mája 2014.