Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Multifunkčný rozkladací vozík pomáha s presunom veľkého nákupu

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 6. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Niektorí ľudia chodia radšej nakupovať pešo alebo na bicykli ako s autom. No ako to už býva, v nákupných centrách na nás číha množstvo tovaru a tak namiesto jednej tašky s nákupom je ich hneď niekoľko. To už býva problém s presunom a človek je potom ovešaný ako taký vianočný stromček. Rakúski vývojári však prinášajú riešenie v podobe multifunkčného skladacieho nákupného vozíka, ktorý dokáže aspoň čiastočne zastúpiť veľký kufor automobilu.

Nový vozík sa do režimu nákupného košíka horizontálne rozkladá jednoducho pomocou lanka spojeného s konštrukciou vozíka. Používateľ vloží do otvoru nohu, lanko jemne stiahne a odblokuje mechanizmus a následne ho potiahne smerom nahor, čím sa vozík rozloží. následne vytiahne. Potom ho už len tlačí alebo ťahá na jeho štyroch kolesách podobne, ako to robí s bežným nákupným vozíkom.

Rakúski vývojári vytvorili prototyp rozkladacieho multifunkčného vozíka.

Počas nakupovania používateľ umiestni vybraný tovar do dvoch tašiek, ktorých celková kapacita je približne 45 litrov. Po príchode k pokladni vyloží tovar na pás a po zaplatení ho naukladá naspäť do tašiek, ktoré potom uzavrie. Keď už je čas odchodu, používateľ obe strany vozíka prisunie k sebe dovnútra, čím sa obe tašky posunú tak, aby boli uložené nad sebou vo vzpriamenej polohe. Multifunkčný vozík sa potom dá pohodlne ťahať na jeho dvoch väčších kolesách. Používateľ ho môže ťahať ručne alebo si ho vie pripojiť k bicykli a ťahať ho za ním.

Počas nakupovania používateľ umiestni vybraný tovar do dvoch tašiek, ktorých celková kapacita je približne 45 litrov. Po príchode k pokladni vyloží tovar na pás a po zaplatení ho naukladá naspäť do tašiek, ktoré potom uzavrie.

Vývojári usilovne testujú svoj vozík každý týždeň v reálnych podmienkach a pre svoj patentovaný prototyp momentálne hľadajú obchodných partnerov, ktorí by pomohli s jeho komerčným vývojom a uvedením na trh. Dúfajú pritom, že by sa ich vozík mohol k spotrebiteľom dostať pred rokom 2020 za cenu porovnateľnú s jednouchým detským kočíkom.

Multifunkčný vozík sa dá pohodlne ťahať na jeho dvoch väčších kolesách. Používateľ ho môže ťahať ručne alebo si ho vie pripojiť k bicykli a ťahať ho za ním.