Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Snapdragon 410: premiéra 64 bitov v spojení s LTE

Snapdragon 410: premiéra 64 bitov v spojení s LTE
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Qualcomm Snapdragon ohlásil nový čipset založený na 64 bitovej architektúre. Zároveň vyhlásil, že všetky budúce čipy budú podporovať dátovú sieť LTE, čím chce vyjsť v ústrety potrebám všetkých používateľov - ako v rámci výkonných smartfónov, tak aj pri tých bežných.

Rozmach dátovej siete 4.generácie, LTE, pohnal dopredu i výrobcov čipov. Qualcomm reagoval na výzvu a ohlásil debut novej 64-bitovej generácie procesorov ARM s podporou tejto dátovej siete. Chce totiž priniesť LTE do silnejších čipsetov smartfónov rovnako, ako i do obyčajnejších smartfónov pre krajiny tretieho sveta. LTE sa má stať jednou zo základných technológií ďalších produktových línií Snapdragonu. Prečo je však 64-bitová architektúra taká dôležitá? Naliehavo súvisí s vývojom a budúcnosťou. Stále viac sa totiž vynárajú aplikácie náročné na pamäť, grafiku, operačný systém a rozhodne tento vývoj neplánuje stagnovať. To je tiež dôvod, prečo Apple už 64 bitov daroval svojmu iPhonu 5s a novým iPadom v podobe A7.

Čipset sa plánuje vyrábať 28 nm výrobným procesom a Snapdragon 410 bude teda disponovať 64 bitovou architektúru ARM. Tvoriť ho budú 4 jadrá Cortex A53 a spoľahnúť sa má na grafickú podporu Adreno 306. Podporované budú platformy Android, Windows Phone či dokonca Firefox OS. Okrem toho je tu už takmer samozrejmé prehrávanie full HD videí, 13 mpx fotoaparát nuž a ráta sa tiež s NFC, WiFi a Bluetooth. Snapdragon 410 môžme očakávať v prvých zariadeniach približne v lete 2014.