Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

inTouch prinášajú revolúciu v prenose dát

inTouch prinášajú revolúciu v prenose dát
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 11. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak ste majiteľom viacerých smart zariadení, určite vás poteší možnosť prenášať súbory dát jednoduchým spôsobom. Obyčajným ťuknutím prsta na displeje zariadení sa totiž vďaka inTouch zariadeniu súbory prenesú.

Zabudnite na SD karty či USB kľúče, hoci aj 3.0. Je tu totiž omnoho zaujímavejšie a tiež a funkčnejšie prenášanie dát zo smartfónov do tabletov či iných zariadení. Fínski vývojári z výskumného ústavu VTT vyvinuli inTouch zariadenia, teda špeciálny náramok, prsteň a „necht“ na prenos dát podľa ich kapacity. A to nie je všetko – tento proces sa odohrá ťuknutím prsta na displej. Najskôr ťuknete na súbor, ktorý má byť prenesený, opätovným potvrdením sa súbor nahrá do inTouch zariadenia, potom ťuknete na displej druhého smart zariadenia a potvrdíte prenos.

prenos dát v podobe módnych doplnkov

Takýto spôsob prenosu vyžaduje, aby bol smartfón či tablet vybavený anténou, rovnako ako anténu obsahuje aj inTouch zariadenie. Tieto zároveň obsahujú čip so (zatiaľ) menšou pamäťou, kde sú dáta počas prenosu uložené. Náramok ani prsteň nemajú batériu, vyžadujú teda od smartfónu vysielanie energie pomocou antény, rovnako ako fungujú RFID čipy. Doktor Mäntyjärvi, jeden z vývojárov,vidí využitie týchto zariadení i ako hesiel, identifikačných kariet a odomykanie dverí. V prvom rade však ide o inovačnú interaktivitu v rámci zariadení.