Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Bude nás Samsung monitorovať?

Bude nás Samsung monitorovať?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung vraj vytvoril službu Context, ktorá zberá informácie o správaní svojho majiteľa – aké slová píše, čo za aplikácie otvára... Tieto informácie potom môžu zabezpečiť, aby aplikácia poskytla danému užívateľovi vhodný obsah či reklamu.

Podľa správy z The Verge Samsung vyvinul službu, ktorá má pomôcť vývojárom i aplikáciám lepšie porozumieť tomu, ako používatelia využívajú svoj smartfón. Samsung vraj vytvoril službu Context, ktorá zberá informácie o správaní svojho majiteľa – aké slová píše, čo za aplikácie otvára... Tieto informácie potom môžu zabezpečiť, aby aplikácia poskytla danému užívateľovi vhodný obsah či reklamu. Napríklad poskytne športové video používateľovi, ktorý často píše slová spríbuznené so športom či využíva športové aplikácie. Má to posilniť aj samsungácku „pečiatku“ na mobilnom softvéri.

Ak by však Samsung Context i vyvinul či plánoval nasadiť, zdroje zo Samsungu vravia, že aj tak prebieha medzi kompetentnými neustála debata o tom, či bude táto služba prínosom v rámci predaja. Ľuďom totiž nemusí byť príjemné, ak ich aktivitu niekto alebo niečo monitoruje – i keď to má byť pre ich dobro.

O ďalších správach na margo tejto témy budeme informovať.