Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Alcatel rozšíri možnosti vášho smartfónu

MWC 2014: Alcatel rozšíri možnosti vášho smartfónu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Máte vždy po ruke smartfón, no občas by sa vám hodila k nemu poriadna klávesnica, či snáď aj externý displej? Ak nemáte priamo záujem kupovať si laptop, potom by vás mohla zaujať jedna alternatívna možnosť - ide o koncept od Alcatelu, kedy by váš smartfón mohol poháňať laptop.

Na MWC sa okrem zariadení pripravených pre trh predstavujú i rôzne prototypy. So zaujímavým nápadom prišiel i Alcatel. Jeho zariadenie sa "nazýva" smartbook, no bez spárovania s vaším smartfónom je to iba, ehm, „dumbbook“. Prototyp smartbooku totiž slúži iba ako rozšírená možnosť pre smartfón. Ak nevlastníte laptop, no radi by ste využívali väčšiu obrazovku či klávesnicu – smartbook vám ju nahradí.

Najskôr spárujete smartfón so smartbookom pomocou technológie Hotknot – je to rival NFC a je súčasťou 8-jadrových čipsetov MediaTeku MT6592. Jednoducho iba priložíte smartfón k pravému dolnému rohu vedľa klávesnice a nadviaže sa spojenie. Netreba teda smartfón vybavený NFC a ani zapínať Bluetooth. Smartbook sám nedisponuje vlastným OS, avšak po spárovaní už môžete svoj mobilný Android využívať na smartbooku, kým smartfón odpočíva vedľa.

Prototyp pripomína svojím hliníkovým štíhlym telom mierne MacBook, no či už to bol zámer alebo iba naša fixácia tejto vizáže s Mac-om, to necháme bokom. 11 palcový IPS displej potom po spárovaní zväčší displej smartfónu a rozlíšenie dosiahne 1080p. Kapacita batérie je 5,000 – 6,000 mAh, čo má podľa tvorcov vydržať asi 6 hodín nepretržitého prehrávania filmov, alebo celý deň v bežných podmienkach.

Zariadenie sa plánuje v plenj kráse uviesť na septembrovej výstave spotrebnej elektroniky IFA v Berlíne.

ilustr.foto: Engadget