Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Rufus Cuff: Prerastené smart hodinky

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

O pozornosť priaznivcov smart hodiniek či náramkov sa chystá bojovať Rufus Cuff. Ťažko ho však nazvať hodinkami. Ak si totiž lepšie pozriete, musí vám byť jasné, že jeho rozmery sú naozaj neštandardné a nazvať ho môžeme pokojne i náramkový komunikátor.

Prečo ho však rovno nenazvať telefónom? Bohužiaľ, tento status mu neprislúcha. Neobsahuje totiž SIM kartu a na svoj plný chod potrebuje spárovanie s vaším smartfónom (Android, iOS). No keď sa už raz spojí pomocou rozhrania Bluetooth 4.0, potom už vďaka svojmu 3-palcovému displeju s rozlíšením 400 x 240 pixelov funguje ako váš smartfón, no máte ho stále na ruke. Vo vnútri pracuje operačný systém Android KitKat a za procesor sa predstaví Cortex A8. Nachádza sa tu i kamera, vďaka ktorej môžete uskutočňovať videohovory, rovnako ako ich prijímať a tešiť sa z poriadneho výhľadu na volajúceho.

Okrem toho obsahuje snáď všetky klasické výhody smart hodiniek či fitness náramkov. Počéta spálené kalórie, počet krokov, ovláda sa vďaka nemu prehrávanie hudby a dá sa ním spúšťať nadiaľku i funkcia samospúšte smartfónu pri fotografovaní. A ak si napríklad zabudnete smartfón a s Rufusom dôjdete do kritickej vzdialenosti, upozorní vás na to. Rufus Cuff zatiaľ nemá pevne stanovenú cenu a čaká na svoj čas a podporu v kampani na Indiegogo.