Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google zverejnil príručku k Projektu Ara

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Google nám už čo-to prezradil o svojom pripravovanom Projekte Ara. Ide o koncept modulárneho smartfónu, kde si používateľ bude môcť nakonfigurovať požiadavky jednotlivých častí telefónu podľa svojho gusta a možností. Tie sa zároveň budú dať i vymieňať za lepšie.

Google včera zverejnil dokonca už manuál s názvom Module Developers Kit. Samotná kostra telefónu, do ktorej sa budú časti vkladať sa nazýva podľa príručky „endo“. K dispozícii budeme mať štandardne tri veľkosti enda. Zaujímavosťou je riešenie batérie – smartfón totiž môže disponovať viacerými batériami. V tom prípade sa bude dať batéria nabíjať i bez toho, aby sa smartfón musel vypnúť. Rovnako v samrtfóne sa bude dať nabíjať jedna i viacero batérií z jednej či viacerých nabíjačiek. Na obrázku v manuáli sa, mimochodom, zjavil i pulzný oxymeter. Ten vám zmeria okysličenosť krvi.

Používatelia si budú môcť objednávať časti, teda moduly do smartfónu zrejme pomocou online obchodu, ktorý sa zmieňuje v príručke. Mali by sme mať k tomu prístup cez Google Play. Príručka má 81 stránok a dá sa už stiahnuť. Tí, ktorí sa nevedia dočkať, si tak môžu prečítať, na čo sa majú tešiť. Budúci týždeň sa však uskutoční konferencia tvorcov Ara, takže po jej skončení budeme múdrejší. Čerstvé informácie teda čoskoro doplníme.