Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Robot Land v Južnej Kórei sa spustí v roku 2015

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ázijské krajiny majú skrátka inú náturu ako ľudia na Západe, kde im stačí Disneyland - v Južnej Kórei sa stavia už dlhšiu dobu gigantický Robot Land, ktorý je však okrem zábavnej časti orientovaný i na vzdelávacie a výskumné účely.

V roku 2007 ohlásila vláda Južnej Kórei, že plánuje vystavať Robot Land, teda niečo ako mega robotický zábavný park. Disneyland zrejme nie je príťažlivý v ázijských krajinách, a tak sa rozhodli ísť tým technologickejším smerom. Okrem zábavy tu však budú i výskumné a vedecké centrá, výstavy, ale aj nákupné stredisko a možnosť ubytovania. Oficiálne sa mal park spustiť v roku 2012, no i tak už prebiehajú práce na 300 akrovom pozemku, kde sa črtajú základy Robot Landu.

Robot Land v Južnej Kórei bude slúžiť vede i zábave

Nachádza sa neďaleko mesta Incheon v severozápadnej Južnej Kórei a hoci to vyzerá prvoplánovo ako zábavné miestečko, kde môžu deti jazdiť na robotickej žirafe a podobne, do popredia majú ísť práve vzdelávacie a vedecké účely. Napríklad tu bude interaktívne robotické akvárium či montážna linka robotov prístupná verejnosti. Zaujímavosťou bude určite i obrovská budova v tvare robota Taekwon V, ktorý je známou kórejskou filmovou postavou, podobne ako Transformer.  

V roku 2015 sa plánuje spustenie väčšej časti parku vrátane zábavnej časti pre verejnosť, vedecké centrá a celý zvyšok bude pripravený a sprístupnený až v roku 2016.