Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Ovládanie gestami bez priameho kontaktu so zariadením?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vývojári z univerzity vo Washingtone pracujú na novom spôsobe ovládania zariadení gestami - tento raz sa rozhodli využiť na príjem pokynov TV signál. Jeho výhodou je absencia batérie a možnosť ovládať ho i vtedy, ak je krytý vo vrecku.

Ovládanie gestami sme tu už mali na viacero spôsobov, no súvisí prevažne so snímaním kamerou. Tím vývojárov z Univerzity vo Washingtone však pracuje na zariadení AllSee, ktoré funguje na inom princípe. Malý senzor využíva na rozoznávanie gest TV signál. A keďže ide o signál šíriaci sa vzduchom, nie je potrebné mať smartfón vyložený dokonca ani z vrecka! Takto môžete i v prípadoch, že je v taške, použiť jednoduché gestá na to, aby ste napríklad stíšili hlas hrajúcej hudby. Okrem toho, na svoj chod nepotrebuje zvlášť batériu. Pracuje totiž ako bezdrôtový prijímač. V momente, kedy pohnete rukou, narúšate bezdrôtové signály vo svojom okolí. Prijímač rozozná túto zmenu a pretvorí ju do ovládacieho príkazu.

Technológia je neuveriteľne lacná a za jej vznikom stoja rovnakí ľudia, ako za rozpoznávaním gest pri Galaxy Nexuse. Do budúcnosti to môže mať význam na ovládanie spotrebičov v domácnosti, ktoré budú vybavené takouto anténou.