Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Staromódny, no zábavný spôsob fotenia s Original Pin

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Fotoaparát Original Pin camera zachytáva obraz reality na klasickú 35 mm filmovú surovinu. Má tak trochu evokovať staré časy, pretože neobsahuje žiadne skutočné technológie – ide iba o ručný mechanizmus, vďaka ktorému odokryjete na chvíľu dierku v mieste objektívu, cez ktorú sa dnu dostane svetlo a ožiari film.

Zaujímavú novinku prináša umelec a dizajnér Michael Kenney zo Seatlu. Ide o fotoaparát Original Pin camera zachytávajúci obraz reality na klasickú 35 mm filmovú surovinu. Má tak trochu evokovať staré časy, pretože neobsahuje žiadne skutočné technológie – ide iba o ručný mechanizmus, vďaka ktorému odokryjete na chvíľu dierku v mieste objektívu, cez ktorú sa dnu dostane svetlo a ožiari film. Tak vtlačí doň obraz. Fotoaparát z dreva okrem toho dostanete v rozloženom stave a sami si ho poskladáte a zlepíte. Tiež je tu možnosť si extra doobjednať rôzne zaujímavosti ako srdiečkové tvary niektorých súčiastok, viac či menej vyrezávaných ornamentov, rôzne tvary hľadáčiku a podobne.

Original Pin si sami zložíte a fotíte na 35 mm film

Každý základný set obsahuje jednotlivé súčasti tela – čelný panel, vnútorné priečky, ale i objektív – ten si však netreba predstaviť ako niečo funkčné. Rovnako treba brať s menšou rezervou i kvalitu fotografií. Mimochodom, na fotoaparát si môžete dať vygravírovať i svoje meno. Original Pin je momentálne na Kickstarteri, no blíži sa k úspešnému ukončeniu podporovacej doby kampane. Dostupný by mal byť od apríla.